RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: 500 zł za wejście z dzieckiem na plac zabaw! Zakaz przez koronawirus

Koniec z bezkarnym olewaniem zakazów, wydanych w związku z epidemią koronawirusa. W Sosnowcu za wejście na zamknięty z powodu pandemii plac zabaw mandat wynosi teraz 500 złotych!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Gotowe i podpisanie jest już zarządzenie Prezydenta Sosnowca w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie Sosnowca. Dokument zacznie obowiązywać już od 24 marca.

– Niestety dla niektórych tabliczki ostrzegawcze, wygrodzenia placów zabaw czy też zamknięcie ich tam, gdzie jest taka możliwość, nie działa. Nadal obserwujemy na nich ludzi. To sprawia, że grupa kolejnych osób też się wyłamuje i mamy w jednym miejscu kilkanaście osób – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zarządzenie zostało przygotowane w oparciu o art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2019, poz. 506 – t jedn. z późn. zm.). Za złamanie zakazu grozi mandat nawet do 500 zł.

To kolejne działania władz Sosnowca zmierzające do ograniczenia przemieszczania się mieszkańców po mieście. W ramach akcji #zostańwdomu, od sobotniego popołudnia 21 marca, komunikaty z zaleceniem pozostania w domu płyną z megafonów zainstalowanych na samochodach Straży Miejskiej, Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tej samej treści informacje można usłyszeć z głośników na Stawikach, Placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego.

⛔ Nawet 500 zł mandatu za wejścia na plac zabaw lub siłownię "pod chmurką" ⛔? #zostańwdomu nie narażaj innych. Od 24…

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Poniedziałek, 23 marca 2020

 

źródło: UM Sosnowiec/Arkadiusz Chęciński facebook
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close