RegionWiadomość dnia

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Kolejne cięcia w komunikacji miejskiej. Z powodu epidemii będzie jeździło mniej pociągów Kolei Śląskich. Od poniedziałku 23 marca wchodzi w życie drugi etap zmian w rozkładzie.

 

Miasta w województwie śląskim zamykają parkingi

-Nie będziemy ograniczać tych najbardziej priorytetowych kursów, czyli takich, które zapewniają dojazdy, czy też powrotne z pracy. Będą one dotyczyć krótkich relacji i takich, które kursują w tak zwanym międzyszczycie, czyli w tych godzinach, kiedy zainteresowanie naszymi pociągami jest dużo mniejsze mówi Magdalena Iwańska, Koleje Śląskie.

Dużo mniej osób widać też w tramwajach. Wagony nie tylko w weekend, ale nawet w dni powszednie jeżdżą prawie puste. Dlatego w ciągu tygodnia tramwaje mają kursować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, a w weekendy tak, jak w niedziele.

-Jest to nasza przemyślana decyzja. W szczytach komunikacyjnych, zarówno tym porannym, jak i popołudniowym, duża część połączeń będzie nadal obsługiwana dużymi pojazdami. W związku z tym to ryzyko jest stosunkowo niewielkie. Ponadto ograniczamy nie wszystkie linie, tylko wybrane połączenia na wybranych liniach – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Już wcześniej zawieszone zostały tramwaje 0, 11 i 38, a teraz dojdą do tego linie nr 23 oraz 30. Jednak ZTM deklaruje, że jest otwarty na sugestie pasażerów. Jeśli po zmianach w tramwajach będzie tłok, to wprowadzone zostaną kolejne korekty.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Uzbrojony w maczetę uciekł z kwarantanny! Taksówkę zatrzymała policja [WIDEO]

Apele o pozostanie w domu nie pomagały, więc miasta zamykają parkingi [WIDEO]

Duda: Zwolnienie z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close