Region

Sosnowiec czekał na to 40 lat! Ogłoszono przetarg na budowę linii tramwajowej w Zagórzu

Tramwaje Śląskie ogłosiły długo oczekiwany przetarg na budowę linii tramwajowej od dotychczasowej pętli tramwajowej w Zagórzu aż do ronda Jana Pawła II.

 

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

Przypomnijmy, że budowa tego odcinka była obiecana niemal 40 lat temu, czyli w czasie w którym powstała pętla tramwajowa w Zagórzu. – Dzięki wydłużeniu linii z tramwaju będą mogli skorzystać mieszkańcy sporej części Zagórza. To pomoże nam również w uporządkowaniu siatki połączeń komunikacji publicznej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowa czterokilometrowa linia tramwajowa będzie biegła od dotychczasowej pętli tramwajowej poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Braci Mieroszewskich, pod którą zostanie wybudowany tunel. Następnie torowisko przetnie Al. Wolności i ul. Ks. F. Blachnickiego, a dalej będzie biegła wzdłuż ul. Białostockiej, by później skręcić w prawo i biegnąc obok al. Paderewskiego dotrze do ul. Rydza-Śmigłego. Pętla planowana jest na rondzie Jana Pawła II.

Poza przebudową i rozbudową układu torowego inwestycja obejmuje zaprojektowanie, przebudowę i rozbudowę układu drogowego ul. Braci Mieroszewskich (wraz z dojazdem do centrum handlowego Leclerc) dla stworzenia centrum przesiadkowego w rejonie projektowanego wiaduktu w tej ulicy nad torami tramwajowymi.

Projekt uwzględnia także wykonanie nawierzchni drogowych w torach, perony oraz dojścia do peronów, ekran akustyczny zmniejszający negatywne oddziaływanie torowiska tramwajowego na budynek mieszkalny posesji przy al. Wolności 18 oraz budowę wiaduktu drogowego w ul. Braci Mieroszewskich.

Wszystkie prace mają zakończyć się w 27 miesięcy od daty podpisania umowy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close