AlarmRegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Karczemna awantura i rozłam w koalicji na sesji rady miasta! O co poszło? [WIDEO]

Awantura na sesji rady miasta w Sosnowcu. Radni mieli głosować nad projektem uchwały, zgodnie z którym opłata za śmieci od 2021 roku miała być rozliczana w oparciu o zużycie wody, a nie liczbę lokatorów w domu czy mieszkaniu.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Radni Lewicy nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie. Prezydent Arkadiusz Chęciński wycofał więc projekt z porządku obrad, a przy okazji zerwał porozumienie z klubem radnych SLD.

Bardzo się cieszymy, że pan prezydent Sosnowca przychylił się do naszego wniosku i zrozumiał, że to rozwiązanie nie będzie korzystne dla naszych mieszkańców mówi Michał Wcisło, radny Sosnowca z ramienia partii SLD.

 

Okazuje się jednak, że zrywając porozumienie, prezydent nie celował w całą sosnowiecką lewicę, a w pojedynczych radnych. Zarzuca im niekompetencje i działania, które mają na celu dyskredytację jego działań w oczach mieszkańców.  Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi głównie o radnego Łukasza Litewkę. Konflikt obu samorządowców trwa już jakiś czas.

-Osobami, które ich reprezentują, są również osoby, które w żaden sposób nie mogą, nie można nic dobrego o nich powiedzieć, tak mówiąc o życiu w radzie miasta, jak i społecznym, jak i po prostu działalnością z życiem prywatnym bym nawet mógł powiedzieć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Radni mieli głosować nad projektem uchwały, zgodnie z którym opłata za śmieci od 2021 roku miała być rozliczana w oparciu o zużycie wody, a nie liczbę lokatorów w domu czy mieszkaniu
Radni mieli głosować nad projektem uchwały, zgodnie z którym opłata za śmieci od 2021 roku miała być rozliczana w oparciu o zużycie wody, a nie liczbę lokatorów w domu czy mieszkaniu

Do słów prezydenta odnosi się reprezentant drugiej strony konfliktu radny Łukasz Litewka.

-Najwidoczniej prezydenta bolało to, że ja jak i moi koledzy partyjni, mamy czasami inne zdanie niż on – mówi Łukasz Litewka, radny Sosnowca.

Radni z ramienia PO, mimo zerwania współpracy z lewicą, utrzymują większość w radzie miasta Sosnowca. Sprawa śmieci została odłożona na półkę, a mieszkańcy będą w dalszym ciągu rozliczani na starych zasadach.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Sosnowiec: Karczemna awantura i rozłam w koalicji na sesji rady miasta! O co poszło? [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close