AlarmRegion

Sosnowiec: Mieszkańcy zablokowali dojazd na wysypisko śmieci. Mają dość smrodu! [WIDEO]

Ciąg dalszy protestów mieszkańców sosnowieckiej dzielnicy Juliusz. Od kilku lat mieszkańcom z okolicznych dzielnic usytuowanych w pobliżu kompostowni i wysypiska śmieci – znajdujących się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami smród nie daje normalnie żyć.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Smród z tego miejsca dochodzi też do Klimontowa, Dańdówki, Porąbki.

-Rano się wychodzi, samochód jest siwy. Okna w mieszkaniach identyczne, smród zależy od kierunku wiatru. Jak wieje od wschodu to czują w Klimontowie, jak od zachodu to mamy tutajmówi Ryszard Banaszak, mieszkaniec sosnowieckiej dzielnicy Juliusz.

-Ostatnio szliśmy na grzyby, ale nie wiem co to było. Coś tam wylali śmierdzącego. Nie wiem dokładnie co, bo myśmy tam blisko nie podeszlimówi Janina, mieszkanka sosnowieckiej dzielnicy Juliusz.

Sosnowiec: Mieszkańcy zablokowali dojazd na wysypisko śmieci. Mają dość smrodu!
Sosnowiec: Mieszkańcy zablokowali dojazd na wysypisko śmieci. Mają dość smrodu!

Dziś rano w okolicy kompostowni dojazd na wysypisko śmieci został zablokowany przez mieszkańców. -Dotychczas my prowadziliśmy działania na facebooku, tym razem to mieszkańcy postanowili powiedzieć dośćmówi Piotr Hyb, założyciel profilu Sosnowiec Śmierdzi.

Przyszli zablokować drogę, żeby sprawdzić co jest w tych pojazdach, które wwożą na wysypisko. Czy to żużel, piach czy pyły, które mieszkańcom przeszkadzają. Mieszkańcy zapowiadają, że to początek protestów i blokad. Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu pozostaje nieuchwytny.

autor: Monika Herman

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close