RegionWiadomość dnia

Awaria oczyszczalni ścieków w Jaworznie: Zwołano sztab kryzysowy, trwa walka z czasem [WIDEO]

Awaria w Jaworznie, ścieki z trzech dzielnic: Pieczysk, Szczakowej i Ciężkowic trafiły do rzeki Przemsza, która płynie na granicy Jaworzna i Sosnowca. Już wczoraj wieczorem przy przepompowni ścieków zwołano sztab kryzysowy, na miejscu pojawili się między innymi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i prezydent miasta Paweł Silbert.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

– Jesteśmy w stałym kontakcie z panem prezydentem, jesteśmy na miejscu po to, żeby ten upływ, lekki upływ w tej chwili, który ma miejsce do Przemszy, jak najszybciej zneutralizować. Są na miejscu wszystkie służby, jest straż pożarna, jest wojewódzki inspektor ochrony środowiska, jest sanepid – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Awaria oczyszczalni ścieków w Jaworznie: Zwołano sztab kryzysowy, trwa walka z czasem
Awaria oczyszczalni ścieków w Jaworznie: Zwołano sztab kryzysowy, trwa walka z czasem

-Powstała awaria rozszczelnienia zbiornika na przepompowni ścieków, na skutek tego normalną procedurą jest zrzut awaryjny. Tych ścieków jest nieduża ilość, na szczęście. W tej chwili już w ogóle śladowe ilości. Od jutra od rana specjalistyczne brygady przystąpią do próby naprawy zbiornika – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Do pierwszej awarii doszło w sobotę. Mimo że pracownikom Wodociągów udało się naprawić usterkę – w niedzielę doszło do kolejnego rozszczelnienia zbiornika. Spółka szacuje, że do Przemszy trafiło kilkaset metrów sześciennych ścieków. Późnym wieczorem w niedzielę wyciek udało się opanować.

Władze spółki uspokajają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

– Dzisiaj też firma zewnętrzna sprawdza, robi rozpoznanie, jak wygląda stan techniczny tego zbiornika, jakie prace trzeba będzie wykonać i ile będzie to trwało, poznamy myślę, że w dniu dzisiejszym. Na chwilę obecną nasze działania skupiają się przede wszystkim na tym, żeby te ścieki nie trafiały bezpośrednio do rzeki, a były wywożone do oczyszczalnimówi Sławomir Grucel, Wodociągi Jaworzno.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czesław Mozil porwany w Gliwicach! Okup jest bardziej niż nietypowy! [WIDEO]

Prześladowani trafią do Katowic. Miasto dołączyło do Międzynarodowej Sieci Miast Schronieni

Policjant zginął w Gliwicach! [ZDJĘCIA] Zderzył się z jeleniem
Na miejscu obecna jest też ozonatorka, taka sama, jaka pracuje przy awarii oczyszczalni Czajka w Warszawie. Na razie jednak nie ma konieczności jej używania.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close