Region

Sosnowiec: Milion złotych dla szpitala, w tym ambulans z respiratorem

Do Sosnowca dotarł ambulans kupiony przez miasto dla Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Pojazd jest w pełni wyposażony i niemal gotowy do służby, a co najważniejsze, na swoim pokładzie ma respirator.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ambulans kosztował 258 tysięcy złotych. Miasto dokupiło wyposażenie: nosze oraz warty 36 tys. zł respirator, tak ważny i potrzebny w obecnej sytuacji. Dzięki tym zakupom ambulans jest w pełni wyposażony. Cała transakcja zamyka się w kwocie 316 tys. zł.

Ambulans jest zabudowany na bazie Fiata Multijet II (2,3 l) z wysokoprężnym silnikiem o mocy 130kW (177KM). Zarejestrowany w 2018 roku pojazd ma przejechanych zaledwie 20 tys. km. Dotychczas był wykorzystywany jako ambulans pokazowy.

Na stanie samochodu są m.in. dwie butle tlenowe wraz z instalacją tlenową.

Sosnowiec: Milion złotych dla szpitala, w tym ambulans z respiratorem (foto: UM Sosnowiec)
Sosnowiec: Milion złotych dla szpitala, w tym ambulans z respiratorem (foto: UM Sosnowiec)

To niejedyne zakupy miasta na rzecz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– Udało nam się zamówić dwa respiratory wraz z kardiomonitorami za ponad 200 tysięcy złotych. Zaczynają też do nas powoli spływać zamówione maski sanitarne, chirurgiczne, kombinezony ochronne i inna odzież potrzebna pracownikom naszego szpitala – wylicza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od miasta. Podliczając wszystkie zamówienia daje to kwotę blisko miliona złotych. Płynie do nas mnóstwo wsparcia. Chciałem gorąco podziękować restauratorom, którzy z potrzeby serca przygotowują dla naszego personelu posiłki, kibicom i wszystkim osobom, które przynoszą do nas środki ochrony oraz materiały potrzebne nam w codziennej pracy – podkreśla Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close