RegionŚwiatWiadomość dnia

Watykan: Papież Franciszek po kolejnym teście na obecność koronawirusa

Papież Franciszek przeszedł test na obecność koronawirusa, ponieważ ktoś w jego otoczeniu jest zarażony COVID-19. Warto zaznaczyć, że to już drugi test wykonany na głowie kościoła katolickiego. Na szczęście i tym razem Papież Franciszek jest zdrowy i w dalszym ciągu będzie mógł wspierać świat w walce z pandemią swoją nieocenioną modlitwą.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Od kilku miesięcy na świecie panuje pandemia koronawirusa, która nie omija również najwazniejszej siedziby katolickich duchownych czyli Watykanu. Po tym gdy pojawiła się informacja, że ktoś z bliskiego otoczenia Papieża Franciszka jest zakażony, sam papież po raz drugi musiał przejść test na obecność COVID-19 w organizmie. Na szczęście tak samo jak za pierwszym razem test nie wykazał by papież był chory. Warto zaznaczyć, że słynący z ogromnej empatii i skromności Franciszek ma już 84 lata, czyli znajduje się w grupie największego ryzyka i koronawirus może go po prostu zabić. Jednakże szczęśliwe zakończenie spekulacji oznacza, że będzie on mógł dalej wspierać światową walkę z pandemią swoją modlitwą i wzorową posługą kapłańską. Informację do wiadomości publicznej podał dziennik włoski Il Messagero, Watykan póki co w całej sprawie milczy.

Warto dodać, że Franciszek często odnosi się do naszego papieża św. Jana Pawła II, a dokładniej do jego encykliki pt. „Evangelium Vitae” – Związek między Zwiastowaniem a +Ewangelią życia+ jest bliski i głęboki, jak to podkreślił święty Jan Paweł w swojej encyklice. Dzisiaj głosimy tę naukę na nowo, w kontekście pandemii zagrażającej życiu ludzkiemu i światowej gospodarce. Sytuacja ta sprawia, że słowa, od których zaczyna się encyklika, odczuwamy jako jeszcze bardziej zobowiązujące – apeluje Papież Franciszek w czasie kryzysu. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix

Koronawirus na Śląsku: Już 3 osoby wyzdrowiały. Mamy kolejnych ozdrowieńców

Było kilka osób, są tysiące! Śląska grupa na facebooku zbiera pomoc dla śląskich szpitali!

źródło: Polsat News, WNP.PL, Vatican.va

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close