RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Osiedle mieszkaniowe zamiast centrum handlowego?

Zabytkowa wieża i fragmenty muru huty Katarzyna znajdują się w Sosnowcu przy ul. Staszica. Są wpisane do gminnej ewidencji zabytków. To ważny kawał historii tego miasta. Prowadzone rozmowy z firmą, do której należy teren prezydent Chęciński ocenia pozytywnie. Prawdopodobnie zamiast planowanego wcześniej centrum handlowego, powstanie osiedle mieszkaniowe.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Spółka od wielu lat planowała przy ulicy Staszica budowę centrum handlowego. To jednak może się zmienić. Firma wystąpiła właśnie z wnioskiem o zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, dla terenu którego jest właścicielem. Zamiast centrum handlowego rozważa budowę nowych mieszkań. czytamy na łamach portalu twojezaglebie.pl. Na terenie należącym do prywatnej firmy Euro Mall są usytuowane zabytkowa wieża oraz fragmenty muru dawnej huty Katarzyna. To miejsce stanowi kawał przemysłowej historii miasta. Dlatego firma chce uszanować zdanie mieszkańców i prawdopodobnie zmieni wstępna koncepcję zagospodarowania terenu, która zakładała budowę centrum handlowego w tym miejscu. Pomysł ten ma zastąpić koncepcja budowy osiedla mieszkaniowego.

–  To może być świetne rozwiązanie i zapewne się spodobać mieszkańcom, którym zależy na zachowaniu historii i tożsamości tego terenu. Samo osiedle może doskonale współgrać z zabytkowymi elementami. Właśnie o tym rozmawialiśmy na spotkaniu. Już rozpoczęliśmy pracę nad koncepcją wprowadzania zmian w studium, które pozwolą na wybudowanie w tym miejscu mieszkańmówi prezydent Sosnowca na łamach twojezaglebie.pl. Na wzór europejski , coraz częściej w Polsce prowadzi się inwestycje budowlane z poszanowaniem historii i architektury miast, w których owe budowle powstają.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Areszt dla rodziców niemowlaka z Rudy Śląskiej, podejrzanych o śmierć dziecka

Zmieniają się zasady dotyczące dystansu społecznego podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych

Żaglówka wywróciła się na Zalewie Rybickim. Pięć osób wylądowało w wodzie [ZDJĘCIA]

źródło: twojezaglebie.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close