KrajRegion

Zmieniają się zasady dotyczące dystansu społecznego podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych

Zmieniają się zasady dotyczące dystansu społecznego społecznego podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Rząd łagodzi koronawirusowe restrykcje.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, opublikowanym właśnie w Dzienniku Ustaw, „od 25 lipca zmieniają się zasady związane z zachowaniem dystansu społecznego podczas wydarzeń związanych z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki”.

Od dziś więcej ludzi będzie mogło uczestniczyć w imprezach organizowanych w obiektach sportowych na wolnym powietrzu, m.in. na otwartych i półotwartych stadionach z miejscami siedzącymi lub bez. Zajętych będzie mogło być do 50 procent miejsc: uczestnicy będą zajmować co drugie miejsce, w rzędach naprzemiennie.

Od dziś więcej osób będzie mogło korzystać z aquaparków: limit podniesiony zostaje z 50 do 75 procent obłożenia obiektu.

W kinach, teatrach, salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych w dalszym ciągu zarządcy będą mogli udostępniać – tak jak do tej pory – maksymalnie 50 procent miejsc, czyli co drugie miejsce na widowni.

W przypadku braku wyznaczonych miejsc odległość między widzami czy słuchaczami będzie musiała wynosić 1,5 metra.

W każdym przypadku utrzymany zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust.

Źródło: MZ, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce! Nie żyje kolejnych 11 osób! Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Bon turystyczny przyjęty przez Sejm. Jak go otrzymać?

Śluby w Chorzowie odwołane! W Urzędzie Stanu Cywilnego tylko rejestrowanie zgonów

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close