AlarmRegionWiadomość dnia

Żaglówka wywróciła się na Zalewie Rybickim. Pięć osób wylądowało w wodzie [ZDJĘCIA]

Pięć osób wpadło do wody po tym, jak na Zalewie Rybnickim wywróciła się żaglówka. Błyskawicznie ruszyła akcja ratunkowa.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Rybniccy policjanci, którzy pełnią służbę w sezonowej komórce policji wodnej patrolując Zalew Rybnicki, uratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mundurowych nie doszło do tragedii i pięć osób bezpiecznie trafiło na brzeg. Żeglarze i motorowodniacy, a także turyści korzystający z uroków zalewu, mogą czuć się o wiele bezpieczniej pod okiem mundurowych pełniących służbę na wodzie.

Od początku maja policyjni wodniacy z rybnickiej komendy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Tak też było wczoraj na Zalewie Rybnickim. Policjanci zauważyli żaglówkę, która pod wpływem silnego podmuchu wiatru wywróciła się. Mundurowi natychmiast ruszyli na ratunek osobom, które wpadły do wody. Szybko wyciągnęli na ląd pięciu żeglarzy. Były to dwie kobiety w wieku 21 i 19 lat, a także dwie 14-latki wraz z 23-letnim instruktorem.

Na szczęście wszystkie osoby miały kamizelki ratunkowe. Wystraszeni żeglarze zostali szybko podjęci przez mundurowych i bezpiecznie przetransportowani na brzeg. Następnie wodniacy wraz z dwoma łodziami motorowodnymi odholowali żaglówkę do brzegu. Na miejsce wezwano również strażaków, którzy wypompowali wodę z łodzi i wspólnie postawiono żaglówkę.

Policjanci apelują do użytkowników sprzętu wodnego o rozsądek i ostrożność nad wodą, a zwłaszcza o zachowanie trzeźwości!

Rybniccy policjanci, którzy pełnią służbę w sezonowej komórce policji wodnej patrolując Zalew Rybnicki, uratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź (foto.KMP Rybnik)
Rybniccy policjanci, którzy pełnią służbę w sezonowej komórce policji wodnej patrolując Zalew Rybnicki, uratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź (foto.KMP Rybnik)
źródło: KMP Rybnik
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmierć skatowanego dziecka w Rudzie Śląskiej: Rodzice usłyszeli zarzuty. Ojciec podejrzany o zabójstwo!

Koronawirus w kopalniach! Masowe badania w KWK Chwałowice i KWK Bielszowice!

Punkt widokowy i nowe trasy zwiedzania. Stadion Śląski świętuje swoje 64. urodziny!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close