RegionSportWiadomość dnia

Punkt widokowy i nowe trasy zwiedzania. Stadion Śląski świętuje swoje 64. urodziny!

Z okazji swoich 64. urodzin Stadion Śląski rusza z nowymi atrakcjami. Wśród nich są nowe trasy zwiedzania, punkt widokowy, na który samodzielnie można wejść oraz sala muzealna.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Chcemy przede wszystkim, żeby dzieci i młodzież przyjeżdżały tutaj na stadion, zapoznały się z historią i legendą Stadionu Śląskiego, by było to w pewnym sensie inspiracją dla tych młodych ludzi, by uprawiali sport, a przede wszystkim by byli aktywni fizycznie – mówi Jan Widera, prezes zarządu Stadionu Śląskiego.

Zwiedzając obiekt można zobaczyć szatnię reprezentacji Polski czy pomieszczenia do odnowy biologicznej. Atrakcje i ciekawostki czekają także w sali muzealnej.

-Legendarny wpis z roku 60 jak gościł tutaj sam król piłki nożnej Pele, wpisał się nam do księgi, motocykl z lat 70-tych na podobnym Jerzy Szczakiel w 73 roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata. Własnoręcznie wykonana przez Gerarda Cieślika szmacianka, czyli piłka którą kiedyś mali chłopcy grali, bo nie mieli możliwości zakupu innej tylko robili ją ze skrawków materiałów – wylicza Piotr Żuber, pracownik Stadionu Śląskiego.

Punkt widokowy i nowe trasy zwiedzania. Stadion Śląski świętuje swoje 64. urodziny!
Punkt widokowy i nowe trasy zwiedzania. Stadion Śląski świętuje swoje 64. urodziny!

Na koniec punkt widokowy, z którego można podziwiać stadion i część Parku Śląskiego.

-Taras widokowy znajduje się na 26. metrze, wspaniale widać panoramę naszego obiektu. Jest to zwiedzanie indywidualne, czyli możemy przyjść bez przewodnika – wejść sobie, zobaczyć, zrobić zdjęcia i korzystać z tego widoku – mówi Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego.

Do dyspozycji odwiedzających oddane zostały trzy trasy – krótka, średnia i długa. Każdą z nich przechodzi się z przewodnikiem. Rezerwację zwiedzenia stadionu można zrobić telefonicznie bądź osobiście przychodząc na obiekt. Wkrótce uruchomiony ma zostać portal, który będzie umożliwiał zakup biletu przez internet.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close