AlarmRegionWiadomość dnia

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Nie żyje miesięczny chłopiec z Rudy Śląskiej, który najprawdopodobniej był maltretowany przez rodziców. Dziecko trafiło w środę, 22 lipca po godzinie 15.00 do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zmarło po kilku godzinach.

 

 

Czytaj także: Katowice chcą pozwać do sądu organizatorów marszu nacjonalistów


– W czasie całej akcji, począwszy od udziału karetki podstawowej, Zespołu Ratownictwa Medycznego, poprzez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dziecko było reanimowane. Do nas trafiło w bardzo ciężkim stanie, z zatrzymaniem akcji serca. Zostały wdrożone czynności resuscytacyjnemówi dr n. med. Andrzej Bulandra, chirurg dziecięcy, GCZD w Katowicach.

Wtedy chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii i okazało się, że ma liczne złamania i obrażenia głowy. Te były na tyle poważne, że dziecka nie udało się uratować. Policja zatrzymała w tej sprawie 29-letnią matkę i 30-letniego ojca dziecka. Są znani policji, ojciec między innymi za przestępstwa narkotykowe. Z kolei drugie dziecko zatrzymanych – 14-to miesięczna córka trafiła do szpitala, na badania, ale nie stwierdzono u niej śladów przemocy.

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!
Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

– Jest to rodzina, która posiadała nadzór kuratora. Posiadała nadzór i pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ten mężczyzna był już kilkukrotnie notowany. Była wobec tej rodziny dużo wcześniej założona „Niebieska Karta”, która się zakończyła. I było jedno z postępowań prowadzone w stosunku do uszkodzenia ciała właśnie tej 14-miesięcznej obecnie córkimówi st. asp. Arkadiusz Ciozak, KMP w Rudzie Śląskiej.

Zatrzymani rodzice nie zostali jeszcze przesłuchani. Najprawdopodobniej jutro trafią do prokuratury, która zleciła sekcję zwłok dziecka. Ale lekarze nie mają wątpliwości.

– Teoretycznie jest możliwość, żeby takie obrażenia powstały w wyniku upadku z wysokości, natomiast sekwencja zdarzeń, czyli nakładanie się urazów, występujących w różnym czasie w ciągu tego miesiąca świadczy o tym, że były to regularne urazy, co przemawia za maltretowaniem – mówi dr n. med. Andrzej Bulandra, chirurg dziecięcy, GCZD w Katowicach.

Według lekarzy dziecko było maltretowane od pierwszych dni życia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury

Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]

Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close