RegionSportWiadomość dnia

Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]

Energylandia wrzuca kolejny bieg, utrzymując wysokie tempo ale tym razem nie na kolejce górskiej a trasie rajdowej. Park ma swój zespół rajdowy. Ale nie jeden, a aż trzy. I to rodzinny, bo za kierownicami tych terenowych samochodów zasiądą właściciel parku rozrywki Marek Goczał oraz jego brat i syn.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Nie ma nic piękniejszego jak cała rodzina uczestnicząca w tym. Dla nas to jest jakiś sposób spędzania wspólnie czasu, rozrywki. Ja nie ukrywam, że moja żona ma ksywkę „mamager” i ona jest głównym prowodyrem, założycielem całego zespołu – mówi Marek Goczał, właściciel Energylandii, kierowca rajdowy.

Marek Goczał będzie się ścigał tym potężnym Volkswagenem Amarok z 5-litrowym silnikiem. Z kolei za kierownicą tego samochodu Maverick usiądzie jego 15 letni syn Eryk – najmłodszy kierowca rajdowy w Polsce.

Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki!
Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki!

– Już w ten weekend możemy wrócić na trasy, zdobywać doświadczenie. Tak naprawdę dla mnie właśnie najważniejsze jest zdobywanie doświadczenie, bawić się z pilotem i zdobywać jak najwięcej kilometrów – mówi Eryk Goczał, kierowca rajdowy.

Największym marzeniem Eryka Goczała jest rajd Dakar. Choć do tego jeszcze daleka droga, to młody kierowca się nie zniechęca.

 

– Moje jedno motto, które będzie brzmiało, bo już poznałem możliwości Eryka, żeby jechał na początek wolniej niż potrafi. Możliwości ma bardzo duże, potencjał widzę. Szczerze przyznam, że już po zeszłym roku, jak mieliśmy okazję pojechać rajd, czy testy, naprawdę w sposób dojrzały podchodzi do jazdy – mówi Daniel Dymurski, pilot Eryka Goczała.

Czasu na wygranie rajdu Dakar jest jeszcze sporo. Warto pamiętać, że jego trzykrotny triumfator Carlos Sainz ścigać zaczynał się dopiero… w wieku 18 lat.

Marek Goczał będzie się ścigał tym potężnym Volkswagenem Amarok z 5-litrowym silnikiem
Marek Goczał będzie się ścigał tym potężnym Volkswagenem Amarok z 5-litrowym silnikiem

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus u znanego producenta wędlin ze Śląska! Cztery osoby zakażone, kilkadziesiąt do badań

Tragiczny finał poszukiwań 25-latka w Katowicach. Policja odnalazła zwłoki mężczyzny

Śląskie: Policjanci kontrolują, czy klienci sklepów stosują się do obowiązku noszenia maseczek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close