AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus u znanego producenta wędlin ze Śląska! Cztery osoby zakażone, kilkadziesiąt do badań

Koronawirus w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego Kuś w Rudzie Śląskiej. Wykryto tam cztery przypadki zakażenia wirusem. Chore osoby obecnie, zgodnie z procedurami, przebywają w izolacji domowej.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


– Zakład może jest zamknięty, bo brakuje tam dużo towaru. Miał pecha właściciel, właściciele. Ale ja nie wiem, czy akurat trzeba zamykać cały zakład, jak ktoś jest chory mówi Leon Swaczyna, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Na kwarantannę skierowano także osoby, które miały kontakt z osobami chorymi. Jeszcze dziś sklep przy zakładzie był otwarty, zostanie zamknięty od jutra, ponieważ ruszą badania pozostałych pracowników.

– Blisko 40 osób ma być przebadanych, aby sprawdzić, czy również nie ulegli zakażeniu. Z tego co wiemy tam służby sanitarne są non stop w kontakcie z właścicielami. Zostały wdrożone procedury, zresztą te procedury, tak jak w każdym większym zakładzie są przestrzegane. Tego też pilnuje sanepid. Zakład został zdezynfekowany mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Klienci nie powinni się obawiać jedzenia zakupionych w tym sklepie towarów. Jak udało nam się dowiedzieć w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Katowicach mięso, które trafia do sprzedaży jest poddawane obróbce termicznej. Do tego Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że do tej pory nie ma dowodów, aby koronawirus mógł się przenosić za pomocą żywności.

 

autor: Paweł Jędrusik
Image by congerdesign from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

300 górników do wymazów. Koronawirus w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach [WIDEO]

Gnijące truchło dzika pod oknami zrozpaczonego mieszkańca! Nikt go nie chciał posprzątać!

500 osób straci pracę w Mikołowie! Grupowe zwolnienia ruszają w zakładach Yazaki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close