RegionWiadomość dnia

95 pracowników Silesii ma koronawirusa. 300 musi przejść badania [WIDEO]

Ruszyły badania przesiewowe wśród pracowników Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Dzisiaj do wieczora ma zostać przebadanych ok. 300 pracowników dołowych, bo to właśnie oni są szczególnie narażeni na zakażenie. Wzrost zachorowań w kopalni rośnie drastycznie. Jeszcze pod koniec czerwca były to tylko cztery przypadki. Dziś jest ich już 95.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


– W PG Silesia mamy właściwie tak pół na pół. To znaczy pracownicy przechodzą bezobjawowo, są to pracownicy głównie z kwarantanny, natomiast mamy pracowników, którzy mają wysoką temperaturę, z tego co wiem jedna osoba przebywa w szpitalumówi Małgorzata Bajer, PG Silesia.

Obecnie 112 pracowników PG Silesia przebywa na kwarantannie, 23 już wyzdrowiały. Z powodu ogniska koronawirusa kopalnia musiała wstrzymać wydobycie, dopiero pod koniec tygodnia jej władze zdecydują co dalej. Z kolei dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało kolejnych 113 przypadkach zakażeń koronawirusem na Śląsku. Alarmujące jest jednak to, że odnotowuje się coraz więcej zachorowań objawowych.

Ruszyły badania przesiewowe wśród pracowników Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach
Ruszyły badania przesiewowe wśród pracowników Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach

– W 90 proc. to niestety pojawiają się objawy. Górnicy uskarżają się na uciążliwości związane właśnie z gorączką, dreszczami, czyli objawami koronawirusowymi. Dlatego apelujemy do mieszkańców naszego województwa, aby jednak przestrzegać rygorów sanitarnychmówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Wiadomo już także, że w najbliższych dniach ruszą badania pracowników innych kopalni. Przebadanych ma zostać 300 osób z kopalni Chwałowice oraz 500 z kopalni Bielszowice.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus u znanego producenta wędlin ze Śląska! Cztery osoby zakażone, kilkadziesiąt do badań

Tragiczny finał poszukiwań 25-latka w Katowicach. Policja odnalazła zwłoki mężczyzny

Śląskie: Policjanci kontrolują, czy klienci sklepów stosują się do obowiązku noszenia maseczek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close