RegionWiadomość dnia

Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury

Koniec darmowego Eldorado w katowickiej Strefie Kultury. Katowice, jak każde duże miasto boryka się z brakiem wolnych miejsc parkingowych. Do jednego z najbardziej zapchanych należy darmowy parking przy Stefie Kultury obok Spodka. Ale z darmochą koniec – miasto chce, aby parkowanie kosztowało tam od 5 do 10 zł za godzinę!

 

 

Czytaj także: Katowice chcą pozwać do sądu organizatorów marszu nacjonalistów


-Jak są duże imprezy to właściwie niemożliwe jest żeby znaleźć miejsce, czasami bywa troszeczkę lepiej, ale generalnie jest dość trudno – mówi Arkadiusz Tarasiński, mieszkaniec Katowic.

By rozładować problem w Katowicach na ukończeniu są centra przesiadkowe, teraz trzeba zachęcić a w tym wypadku raczej zniechęcić kierowców do przyjeżdżania do centrum. Od października w tym miejscu działać ma już strefa płatnego parkowania.

-Odbija się przede wszystkim na naszych mieszkańcach, osobach, które tu żyją i osobach, które przyjeżdżają z innych dzielnic, żeby załatwić różne sprawy w centrum. Dlatego postanowiliśmy, że powstanie strefa płatnego parkowania właśnie na terenie Strefy Kultury. Cel mamy przede wszystkim taki, żeby wymusić rotację, ponieważ niestety parking w Strefie Kultury stał się takim całodobowym, bezpłatnym parkingiem dla osób, które dojeżdżają z innych miast do Katowic do pracy. Przeprowadziliśmy badania z których wynikało, że aż 83% pojazdów parkuje tam z tablicami rejestracyjnymi spoza miasta – mówi Maciej Stachura, Urząd Miasta w Katowicach.

Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury
Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury

Rotację ma wymusić nie tylko strefa płatnego parkowania ale stawka jaką trzeba będzie uiścić za pozostawienie w tym miejscu samochodu. 10 złotych za pierwszą godzinę będzie prawdopodobnie bardzo skutecznym środkiem rotacyjnym

-Różnicowanie tutaj kwestii opłaty za parking jest trochę nie w porządku. Jeżeli już ma być, to powinna być jednolita stawka za parkowanie. Natomiast rozumiem, też miasto. Miasto szuka pieniędzy i to jest też miejsce na zdobycie tych pieniędzy. Być może jakaś opłata 50 złotych miesięcznie czy 80 na duże firmy, które tu funkcjonują byłaby do strawienia i dla firm i dla ludzi, którzy tutaj dojeżdżają samochodami, natomiast wyższe stawki zdecydowanie nie, aż tyle nie zarabiamy, żeby tyle płacić – uważa mieszkaniec Katowic, Marek Werne.

Za godzinę parkowania osoby spoza Katowic będą płaciły 10zł za godzinę, a mieszkańcy miasta z kartą mieszkańca 5 zł. Płatność za parking nie ominie również osób, które przyjadą by wziąć udział w organizowanych tu wydarzeniach kulturalnych.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus u znanego producenta wędlin ze Śląska! Cztery osoby zakażone, kilkadziesiąt do badań

Tragiczny finał poszukiwań 25-latka w Katowicach. Policja odnalazła zwłoki mężczyzny

Śląskie: Policjanci kontrolują, czy klienci sklepów stosują się do obowiązku noszenia maseczek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury”

  1. To jest czyste chamstwo ze strony władz miasta .Jak jeździłem po Włoszech cenniki były dla wszystkich takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close