RegionWiadomość dnia

Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Autobusy i kierowcy Zarządu Transportu Metropolitalnego będą częściej kontrolowani. Decyzja związana jest z wypadkami, które miały miejsce w Warszawie, gdzie kierowcy autobusów jeździli pod wpływem narkotyków.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Choć w historii ZTM-u nie ma incydentów, które miały miejsce chociażby ostatnio w Warszawie, to zacieśniamy współprace z organami, które są uprawnione i dedykowane kontroli czy też przeprowadzaniu badań na trzeźwość, obecność narkotyków czy też badań dotyczących stanu technicznego pojazdów. Nawiązujemy tą współpracę z tymi organami, aby to bezpieczeństwo utrzymać na wysokim poziomie, a nawet dodatkowo je podnieść – zaznacza Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

ZTM od początku roku ZTM położył większy nacisk na kontrolę pracy kierowców. Weryfikuje m.in. czystość, oznakowanie i wyposażenie taboru, sprawność kasowników czy też fakt opóźnień i przyspieszeń. Od stycznia odnotowano więcej nieprawidłowości niż w całym ubiegłym roku. Teraz dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 

-Kontrole będą kompleksowe, więc oprócz elementów o których już wspomniałam będziemy kontrolować też stan techniczny i wyposażenie pojazdów, będziemy oczywiście kontrolować kwalifikację kierowców, posiadanie przez nich wszystkich wymaganych dokumentów w przewozie drogowym – mówi Anna Sokołowska-Olesik, Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Kontrole mają się rozpocząć jeszcze w lipcu. Już pierwsi przewoźnicy zgłosili się do do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, by je przejść.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus u znanego producenta wędlin ze Śląska! Cztery osoby zakażone, kilkadziesiąt do badań

Tragiczny finał poszukiwań 25-latka w Katowicach. Policja odnalazła zwłoki mężczyzny

Śląskie: Policjanci kontrolują, czy klienci sklepów stosują się do obowiązku noszenia maseczek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close