RegionWiadomość dniaZdrowie

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków! [WIDEO]

Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, pozwala ocenić czynność serca, wspomaga oddychanie – generalnie wspomaga okres adaptacji noworodka tuż po przyjściu na świat. W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie właśnie takiego urządzenia brakowało. Sprzęt zakupiono dzięki wsparciu Fundacji TVS.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

-Na tym stoliku resuscytacyjnym nie dość, że jesteśmy w stanie resuscytować noworodka, czy niemowlę. Jesteśmy w stanie monitorować podstawowe czynności życiowe, te stolik jest wyposażony w wagę automatyczną, więc możemy dziecko od razu zważyć w związku z czym dawkowanie leków jest również na kilogram masy ciała dziecka. Także jest to naprawdę bardzo pomocny sprzęt w naszej codziennej pracy mówi dr n. med. Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor ds. lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Ten udało się zakupić dzięki wsparciu Fundacji TVS. Idealnie wpasował się w wolne miejsce na szpitalnym oddziale ratunkowym.

To urządzenie zostało zakupione i szpitalny oddział ratunkowy dla noworodków posiada już to urządzenie – dzięki ofiarności telewidzów - mówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor telewizji TVS
To urządzenie zostało zakupione i szpitalny oddział ratunkowy dla noworodków posiada już to urządzenie – dzięki ofiarności telewidzów – mówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor telewizji TVS

-Pod koniec czerwca informowaliśmy naszych telewidzów, że Fundacja TVS przekazała 60 tysięcy złotych na zakup urządzenia do ratowania noworodków do Zespołu Szpitali Miejskich. Dzisiaj jest mi niezmiernie miło poinformować, że to się stało faktem. To urządzenie zostało zakupione i szpitalny oddział ratunkowy dla noworodków posiada już to urządzenie – dzięki ofiarności telewidzów. Z głębi serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcommówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor telewizji TVS.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to nie pierwsza placówka medyczna wsparta za pośrednictwem Fundacji TVS. Wsparcie otrzymał już między innymi Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, czy Hospicjum Cordis.

Fundacja TVS i BitBay na ratunek niemowlakom. Szpital w Chorzowie dostanie specjalny sprzęt! [WIDEO]

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury

Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]

Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close