RegionWiadomość dniaZdrowie

Fundacja TVS i BitBay na ratunek niemowlakom. Szpital w Chorzowie dostanie specjalny sprzęt! [WIDEO]

Już wkrótce Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zyska nowe narzędzie do ratowania życia noworodkom i niemowlakom. To specjalne stanowisko do resuscytacji, które zostanie kupione dzięki współpracy fundacji TVS i firmy BitBay.

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– To jest w pełni profesjonalny sprzęt, który monitoruje nam akcję serca, mierzy nam automatycznie ciśnienie, monitoruje saturację, umożliwia nam wykonanie bezpiecznie i w pełnym komforcie dla tego dziecka czynności jak: założenie wenflonu, intubacja, cewnikowanie. Te wszystkie czynności możemy wykonywać w bardzo przyjaznym środowisku dla dziecka – mówi dr n. med. Karmen Czernia-Pokrywka, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Nowoczesne urządzenie kosztuje około 60 tysięcy złotych i powinno zasilić chorzowskich SOR w ciągu najbliższego miesiąca.

– Dla naszego społeczeństwa bardzo ważnym elementem jest ratowanie tych najmłodszych, najbardziej potrzebujących, bezbronnych. Także pomagamy i tym najmłodszym, ale też ich rodzicom, którzy chcą, aby w szpitalu był bardzo dobry sprzęt – mówi Arkadiusz Hołda, prezes Fundacji TVS.

Już wkrótce Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zyska nowe narzędzie do ratowania życia noworodkom i niemowlakom
Już wkrótce Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zyska nowe narzędzie do ratowania życia noworodkom i niemowlakom

Przekazanie pieniędzy było możliwe dzięki zaangażowaniu społeczności, która zajmuje się kryptowalutami.

– Wiele wpłat, które otrzymaliśmy w kryptowalutach były też spoza terenu Polski, jak np. z Chin, czy też z Niemiec, czy innych krajów, ponieważ jeśli chodzi o samego BitBaya, jesteśmy firmą międzynarodową – mówi Sylwester Suszek, firma BitBay.

Nowy resuscytator to odpowiedź na epidemię, ponieważ lekarze nie wiedzą, w jaki sposób koronawirus wpłynie na dzieci matek, które zachorowały w ciąży. Sprzęt pozwoli na ewentualną natychmiastową walkę z powikłaniami u najmłodszych pacjentów.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close