AlarmRegionWiadomość dnia

Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]

Sensacja w jednej z kamienic przy ul. Sokoła w Gliwicach! W czwartek, 23 lipca, podczas remontu poddasza pracownicy oderwali deskę z podłogi i znaleźli jakiś przedmiot, owinięty w pachnącą (do tej pory!) naftę szmatkę. Okazało się, że to pistolet z początku XX wieku!

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

O znalezisku natychmiast poinformowano policję. – W przypadkach, gdy znajdujemy broń lub amunicję, jest to najlepsze rozwiązanie. Zatrzymanie takich przedmiotów mogłoby nie tylko pociągnąć za sobą konsekwencje prawne, ale również być niebezpieczne – przypomina policja.

Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika – aspiranta sztabowego Dominika Polaka, który w znalezisku rozpoznał Mausera M1914 kalibru 7,65. Pistolet był produkowany od 1914 roku, duże jego ilości trafiły do uzbrojenia armii niemieckiej. Produkcję zakończono w 1929. Tu broń odnaleziono bez amunicji.

– Przypominamy: w przypadku znalezienia broni, amunicji czy niewybuchów nie należy ich ruszać, ale zgłosić powyższy fakt policji. Nawet stara broń może być groźna i działać – tak było w tym przypadku dodaje gliwicka policja.

Źródło i foto: KMP Gliwice

Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]. Fot. KMP Gliwice
Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]. Fot. KMP Gliwice
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury
Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]
Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close