KrajRegion

Ruda Śląska: W mieście działa kolejny wymazobus!

Ruda Śląska: Od środy (22 lipca) miasto uruchomiło kolejny wymazobus. Jego ekipa będzie pobierała w warunkach domowych próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

 

Kolejny wymazobus rozpocznie działania na terenie Rudy Śląskiej. Miasto uruchomiło kolejną mobilną ekipę w środę (22 lipca).

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

 

Kolejny wymazobus działa w Rudzie Śląskiej!

– Bardzo dziękuję Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed –  Godula za użyczenie samochodu. To nieoceniona pomoc! Ze strony miasta zapewniliśmy natomiast kierowcę, pielęgniarkę, paliwo i środki dezynfekcyjne, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej przekazała środki ochrony osobistej. Przypomnę, że na podobnej zasadzie funkcjonuje wymazobus, który uruchomiliśmy we współpracy z firmą Fraikin – napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Decyzję o uruchomieniu kolejnej mobilnej ekipy wymazowej miasto podjęło, ponieważ w ostatnich dniach odnotowano znaczący wzrost zakażeń w Rudzie Śląskiej.

– Decyzję o uruchomieniu kolejnej mobilnej ekipy wymazowej podjęliśmy w uzgodnieniu z rudzkim sanepidem, bowiem w ostatnich dniach odnotowaliśmy znaczący wzrost zakażeń w naszym mieście. Wpływ na to ma przede wszystkim sytuacja w kopalni w Bielszowicach, gdzie od 15 do 20 lipca koronawirusa stwierdzono u 39 górników. Do zakażenia doszło też u 4 pracowników prywatnego zakładu – napisała prezydent.

Prezydent Grażyna Dziedzic zaapelowała do mieszkańców Rudy Śląskiej o ostrożność i stosowanie się do wytycznych sanitarnych.

– Bardzo Państwa proszę o ostrożność i stosowanie się do wytycznych sanitarnych. Odnoszę wrażenie, że część osób już zapomniała, że wciąż trwa stan epidemii, tymczasem zagrożenie jeszcze nie minęło – napisała Grażyna Dziedzic.

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury
Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]
Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close