AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Tańcząc, protestują przeciwko przemocy wobec kobiet [WIDEO]

Kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce tańcząc, protestowało dzisiaj  przeciwko przemocy wobec kobiet.

 

Polska nazwa akcji to Nazywam się Miliard. Bo w tym jednym dniu na całym świecie tańczy miliard ludzi, nie tylko kobiet. To niesamowite wydarzenie – mówi Halina Sobańska, prezes stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Do akcji włączył się Sosnowiec. Wśród protestujących dominowały kobiety młode – uczennice sosnowieckich szkół średnich.

Sosnowiec: Tańcząc, protestują przeciwko przemocy wobec kobiet

Przemoc to problem spotykany wszędzie, nawet u nas w mieście. I jest bardzo dużo w tej kwestii do zrobienia. Żeby kobiety zarabiały tyle co mężczyźni, żeby nie były postrzegane jako te słabsze, jako ofiary – mówi Aleksandra Madejak, uczennica II LO w Sosnowcu.

Niekoniecznie mówimy teraz o przemocy fizycznej, również słownej. W szkole często się to zdarza. Jestem pewna, że również w nie jednym domu zdarza się coś takiego – mówi Karolina Pogan, uczennica II LO w Sosnowcu.

Sosnowiec: Tańcząc, protestują przeciwko przemocy wobec kobiet

Pięć  lat temu kiedy akcja startowała – brało w niej udział 17 miast. W tym roku było ich już 100. Co roku odbywa się ona 14 lutego w Walentynki, by w ten sposób jeszcze bardziej nagłośnić problem przemocy wobec kobiet.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close