Region

Sosnowiec zrewitalizował Park Fusińskiego. W środę otwarcie

W środę, 26 maja Sosnowiec otwiera odnowiony Park Fusińskiego czyli nowy Park Bioróżnorodności. – To wyjątkowe miejsce z ponad 47 tysiącami nasadzeń krzewów i drzew, a także oczka wodne, domki dla owadów, budki dla nietoperzy i budki lęgowe dla ptaków – warto to wszystko zobaczyć na własne oczy – zachęca Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Stworzyliśmy kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji dla Sosnowiczan-dodaje Prezydent Sosnowca.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Zrewitalizowano prawie 7 hektarów terenu. Zmieniono też całą infrastrukturę tego miejsca. Z okazji Dnia Mamy, czyli w dniu otwarcia park zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Poszątek o 16.30. W planach jest oprowadzanie z przewodnikiem, mamy otrzymają z okazji swojego święta kwiaty, dla najmłodszych przygotowano bańki mydlane, balony z helem, watę cukrową. Dla aktywnych przygotowano zajęcia fitness.

Uwaga ! Ze względu na prace budowlane przy Egzotarium , wejście do Parku Fusińskiego będzie możliwe tylko od strony ZSO3 lub Stawików.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozrywka po lockdownie! Znowu można śmignąć rollercoasterem i pójść do kina!

Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje. Marszałek Chełstowski podsumowuje półmetek kadencji

Szpital tymczasowy w MCK w Katowicach idzie do likwidacji. Zostało już tylko 20 pacjentów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close