RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpital tymczasowy w MCK w Katowicach idzie do likwidacji. Zostało już tylko 20 pacjentów

Międzynarodowe Centrum Kongresowe przestanie być szpitalem. Otwarty w grudniu zeszłego roku szpital tymczasowy zostanie zlikwidowany. Teraz znajduje się tam około 20 pacjentów, ale w najbliższym czasie zostaną wypisani.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Zapadła już decyzja, że będziemy wygaszać szpital tymczasowy w MCK i chcemy, żeby ten obiekt, jak cala gospodarka, życie społeczno-gospodarcze, kulturalne i wystawiennicze – mogło wracać również do normalności. Pragniemy, żeby ten obiekt mógł wracać do swojej pierwotnej roli – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Przez prawie pół roku trafiło tu łącznie 1300 pacjentów. Opieką nad nimi zajmował się cały sztab ludzi.

-W pracę szpitala zaangażowanych było 1500 osób, z czego 150 lekarzy, 350 pielęgniarek, 360 ratowników, salowe i inny personel pomocniczy. Dla nich wszystkich bardzo serdeczne podziękowania. Myślę, że większość z nich znajdzie pracę w szpitalu MSWiA w Katowicach – mówi dr Piotr Grazda, dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach.

-Chcemy, żeby do końca roku nie został zdemontowany. Żeby w razie czego te 144 miejsca był w gotowości - mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek
-Chcemy, żeby do końca roku nie został zdemontowany. Żeby w razie czego te 144 miejsca był w gotowości – mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek

Który nadal będzie zajmował się pacjentami z koronawirusem. Na pewno do końca roku, a – jeśli będzie potrzeba – to dłużej. Tu też ma trafić sprzęt wykorzystywany w MCK. Placówką rezerwową do walki z pandemią pozostanie tymczasowy szpital na lotnisku w Pyrzowicach.

-Chcemy, żeby do końca roku nie został zdemontowany. Żeby w razie czego te 144 miejsca był w gotowości – mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Na razie szpital MSWiA nie podaje jak dużo osób zostało wyleczonych w szpitalu tymczasowym, a ile zmarło.

-Szpital tymczasowy na dzień dzisiejszy jeszcze funkcjonuje. Na statystyczne oceny funkcjonowania szpitala przyjdzie czas. Będziemy to robić i wszystko obliczać – mówi dr Paweł Mieszczański, lekarz naczelny szpitala MSWiA w Katowicach.

Na razie pozostaje jeszcze punkt szczepień, który jest liderem w województwie śląskim. Powinien on działać mniej więcej do końca czerwca. Ostatni pacjent szpital w MCK ma opuścić na przełomie maja i czerwca, a obiekt ma wrócić do normalnej działalności w lipcu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wandal grasuje w Rudzie Śląskiej – Halembie! Niszczy zaparkowane samochody [WIDEO]

Będą spore podwyżki dla salowych i fizjoterapeutów. Niewiele dostaną z kolei lekarze

Dawid z Jaworzna chce dojść do Morskiego Oka… odbijając jednocześnie piłkę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close