Region

Spacerowy „protest” w Katowicach. „Kochamy wolność” [WIDEO]

Z flagami narodowymi w rękach wybrali się na spacer. W sumie niecałe 20 osób przeszło sprzed Pomnika Powstańców Śląskich, przez rynek, przed Urząd Wojewódzki. Cel – pokazanie, że zależy im na kraju.

Po prostu idziemy na spacer, do którego mamy prawo. Nie chcemy nigdzie protestować, nie chcemy łamać żadnych zakazów, nie robimy dzisiaj żadnej demonstracji. Po prostu sobie idziemy i staramy się po prostu przejść określoną trasą. Nic więcej. Chcemy pokazać, że wolni ludzie mają prawo spacerować (…) najbardziej nam doskwiera to, że nie możemy na przykład puszczać piosenek, tak a my kochamy wolność. Chcemy pokazać, że my ją lubimy, cieszymy się życiem, chcemy być wolnymi ludźmi którzy żyją w wolnym kraju, który jest częścią wolnej Europy mówi Marek Jarocki, uczestnik spaceru.

– Państwo zamknęło moją działalność, zostawiając nas tak naprawdę z niczym a bezrobotni w naszym kraju mają się po prostu cudownie i to mnie boli, że nasz rząd nie dba o nas czyli osoby, które utrzymują ten kraj cały, tylko o tych którzy zdzierają z nas dosłownie skóręmówi Aneta, uczestniczka spaceru.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Nowe przypadki – 43 pracowników kopalń/strong>

Śląskie: Tragedia nad zalewem Pogoria IV. Znaleziono zatopiony samochód

Jest nowe rozporządzenie w sprawie lotów krajowych i międzynarodowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close