KrajRegion

Spektakl „Carmen i Księżniczka Czardasza” w Bytomskim Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na autorski spektakl Sonori Ensemble, w którym na scenie spotykają się dwie wyjątkowe bohaterki – Carmen i Księżniczka Czardasza.

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Carmen i Księżniczka Czardasza

Główne bohaterki sztuki to kobiety pełne miłości, żaru i pasji, żywiołowe choć wrażliwe i emocjonalne zarazem. Co łączy te historie rozgrywające się w odmiennych krajach i kulturach? Co sprawia, że oba dzieła od ponad wieku nieprzerwanie święcą triumfy na wszystkich scenach teatralnych?

Obie kobiety to osoby niezależne, wyzwolone, wyłamujące się ówczesnym zasadom i konwenansom

Potrafią żarliwie kochać, ale i dogłębnie ranić najbliższe im osoby. W ich otoczeniu pojawia się wielu zalotników, ale i grono walczących o względy kobiet. W obu ponadczasowych dziełach nie brakuje przede wszystkim popisowych i przebojowych kompozycji. Gromadzą one najsłynniejsze ówcześnie, dynamiczne tańce: hiszpańską habanerę i seguidillę czy uwielbiane w Austrii i na Węgrzech czardasze, walce, polki i marsze.

 

Bytomskie Centrum Kultury zapraszamy w wyjątkową podróż do świata emocji i uczuć oplecionych największymi przebojami operowymi i operetkowymi

Na uczestników koncertu czeka pełna emocji i wzruszeń uczta z muzyką klasyczną. Odbędzie się ona w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia.

 

Grupa Sonori Ensemble

Formacja ma na swoim koncie ponad 350 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej. Tam artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori.

Ponadto warto wymienić koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, jak również spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

 

Koncert odbędzie się 18 października 2019 o godz. 18:00 w Bytomskim Centrum Kultury.

 

Bilety

Bilety dostępne są w kasie BCK (Plac Karin Stanek 1), czynnym od wtorku do piątku od 8:00 do 16:00 (32 389 31 09, numer wewnętrzny 101) oraz na portalach Becek i Kup Bilecik.

 

(fot. sonori.pl)
(fot. sonori.pl)

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close