Region

Sportowcy z Bytomia zachęcają do segregacji odpadów

Od nowego roku zmieniły się przepisy związane z gospodarowaniem odpadami. Nakładają one na mieszkańców obowiązek segregacji. By robić to prawidłowo, zachęcają bytomscy sportowcy, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję kampanii bilbordowej promującej segregację odpadów.

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W ubiegłym roku na bilbordach pojawił się wizerunek kapitana Polonii Bytom, Marcina Lachowskiego, który używając futbolowej terminologii zachęcał do segregacji papieru.

Obecnie na miejskich nośnikach możemy zobaczyć Patrycję Sforę – grającą w obronie zastępczynię kapitana żeńskiej drużyny KH Polonia Bytom. Grafika przedstawia zawodniczkę w pełnym osprzęcie biorącą zamach na szklaną butelkę. Przekaz jest czytelny, bo informuje, że miejscem, do którego powinny trafiać odpady ze szkła, jest zielony pojemnik.

Jest to już druga odsłona kampanii bilbordowej zachęcająca do prawidłowego segregowania odpadów komunalnych, którą miasto przygotowało we współpracy z wykonawcą umowy na odbiór odpadów komunalnych. W kolejnej edycji akcji, której fundamentem jest rozpoznawalność sportowców reprezentujących barwy bytomskich klubów, na bilbordach pojawią się koszykarze.

Źródło i foto: UM w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku?! Mężczyzna z Chorzowa w szpitalu z tajemniczymi objawami. 40-latek wrócił z Tajlandii [WIDEO]

Domówki w mieszkaniu jak z amerykańskiego horroru? To klub myzyczyczny SIXa!

Koroner potrzebny na Śląsku! Policjanci i strażnicy godzinami pilnują zwłok!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close