KrajRegionWiadomość dnia

Sprawdź swoją wiedzę w teście dotyczącym Powstań Śląskich

Sprawdźcie, jak dużo wiecie o Powstaniach Śląskich! Wydarzenia, które 100 lat temu ukształtowały naszą rzeczywistość wciąż mają tyle samo znaków zapytania, co odpowiedzi. Mamy dla Was TEST WIEDZY O POWSTANIACH ŚLĄSKICH!

 

Test wiedzy o Powstaniach Śląskich

Sprawdź swoją wiedzę o Powstaniach Śląskich!

 

W nocy z 19 na 20 sierpnia 1920 roku, po wezwaniu do walki wygłoszonym przez Wojciecha Korfantego o poparciu dla działań powstańców rozpoczął się na Górnym Śląsku strajk generalny. W tym samym czasie dowództwo Polskiej Organizacji Wojskowej Górnego Śląska, na czele którego stał Alfons Zgrzebniok, nakazało niezwłoczne rozpoczęcie działań bojowych w 5 okręgach wojskowych. Tak rozpoczęło się II Powstanie Śląskie. O tym dlaczego wybuchło, jaki miało przebieg i jak się zakończyło dowiecie się oglądając program „Kopalnia Historii. Nasza Droga do Niepodległej” w Każdy czwartek o godzinie 22:30 i piątek o godzinie 17:15.

Kopalnia Historii: odc 1

Z okazji 100 rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego przygotowaliśmy dla was test, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Powstań Śląskich.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Sprawdź swoją wiedzę w teście dotyczącym Powstań Śląskich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close