KrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Czy seniorzy powinni posiłkować się suplementami?

Czy witaminy i zioła są na pewno bezpieczne? Lekarze i farmaceuci wkładają dużo wysiłku, aby pacjenci odróżniali leki od suplementów. Suplementy są środkami, które podlegają całkiem innym regulacjom, w odróżnieniu od leków.

Leki mają nad sobą bardzo duże obostrzenia przy wprowadzaniu na rynek, jak również przy późniejszych kontrolach. Więcej o tym w najnowszym odcinku „Srebrnych Katowic opowie lekarz geriatra Piotr Seiffert.

Leki, a suplementy

Suplementy służą do uzupełnienia diety w substancje odżywcze i minerały, których nie dostarczamy wystarczająco dużo dla naszego organizmu w pożywieniu. Nie podlegają one jednak tak wielkim obostrzeniom jak leki. Stąd też istnieje prawdopodobieństwo, że ich jakość i kontrola będzie na niższym poziomie.

Ruszyły warsztaty kompetencji cyfrowych

Bezpłatne zajęcia organizowane są dla mieszkańców Katowic powyżej 60 roku życia. Lekcje odbywają się w Instytucie Roździeńskiego w Katowicach. Są dwa sposoby prowadzenia warsztatów — w zależności od tego, czego grupa potrzebuje najbardziej. Pierwszy z nich to sposób podstawowy. Na tych zajęciach seniorzy przypominają sobie podstawy korzystania z komputera. Zajęcia także prowadzone są na poziomie zaawansowanym, gdzie poruszane są takie pojęcia jak: bezpieczeństwo w sieci, kultura w sieci, administracja, czy też pokazywane są seniorom narzędzia do pracy zdalnej.

Katowicki Dzień Seniora

Już 27 września zapraszamy na Katowicki Dzień Seniora. Na katowickim rynku będzie można obejrzeć występy artystów, jak również skorzystać ze szczepionkobusa. To już V edycja, seniorów zapraszamy od godziny 11:00 do 14:00.

Więcej informacji, porad, a także ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

 FACEBOOK  INSTAGRAM

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Czy starość w Afryce jest inna, niż ta w Europie?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Nie akceptuję tego jeszcze”. Piotr Małachowski na Stadionie Śląskim zakończył karierę

Coraz mniej czasu, żeby się spisać. Jak idzie spis powszechny na Śląsku?

Jedziesz na gapę? Trafisz do Rejestru Dłużników. MZK w Jastrzębiu-Zdroju ma dość niezapłaconych mandatów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close