REKLAMA
Oglądaj w TVS

Srebrne Katowice: Jak uniknąć zarażenia koronawirusem?

Koronawirus szczególnie zagraża osobom starszym. Jak zminimalizować ryzyko zarażenia się? Między innymi to sprawdziliśmy w najnowszym odcinku programu „Srebrne Katowice”.

 

Koronawirus to temat numer 1 na ustach wszystkich nie bez powodu – zagrożenia nie należy bagatelizować. Zwłaszcza osoby starsze powinny wiedzieć, jak się przed nim ustrzec. W najnowszym wydaniu programu „Srebrne Katowice” sprawdziliśmy, jak zminimalizować ryzyko zarażenia. Poruszyliśmy także temat problemów z pamięcią.

Na premierowe odcinki programu „Srebrne Katowice” zapraszamy w każdy piątek o 8:20 w TVS.

 

Srebrne Katowice: Ogranicz ryzyko zakażenia koronawirusem

Osoby starsze, schorowane i osłabione są dużo bardziej narażone na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem i komplikacje z tym związane, niż w przypadku organizmów młodszych – mówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic. – Dlatego też bardzo prosimy państwa o zwracanie uwagi na to, co najprościej jest zrobić, by się przed tym uchronić – to znaczy izolację.

Jeśli mają państwo możliwość przebywania w zamkniętych domach, zamkniętych pokojach – kontynuuje wiceprezydent Katowic – to proponuję jednak od tego zacząć. Zacząć od izolacji, która uczyni państwa bezpieczniejszymi.

Izolacja i higiena leżą u podstaw walki z koronawirusem. W ostatnim odcinku programu „Srebrne Katowice” wyszczególniliśmy, jak zadbać o higienę w okresie pandemii – możesz sprawdzić wytyczne tutaj.

Srebrne Katowice: Koronawirus – seniorze, zobacz jak się ochronić!

 

Pamiętaj, że w razie problemów, pytań lub wątpliwości, zawsze możesz zasięgnąć porady, dzwoniąc do sanepidu, Narodowego Funduszu Zdrowia lub Srebrnego Telefonu.

Sanepid:

  • 539 963 856

  • 606 326 142

  • 606 488 680

  • (32) 351 23 00

Całodobowa infolinia NFZ: 800 190 590

Srebrny Telefon (katowicki telefon zaufania): (32) 251 69 00

 

Kłopoty z pamięcią… Kiedy zacząć się martwić?

Kto nigdy o niczym nie zapomniał, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jednak kiedy problemy z pamięcią stają się prawdziwym powodem do niepokoju?

Każdemu z nas zdarza się o czymś zapomnieć, bez względu na wiek – mówi dr n. med. Stanisław Ochudło. – Samo zapomnienie jakiejś jednostkowej sprawy nie jest powodem do tego, żeby wpadać w stan alarmu i gotowości diagnostycznej.

Powinniśmy zacząć się bać wtedy, kiedy takie incydenty zapominania zaczynają się powtarzać – kontynuuje specjalista – i jeżeli stwierdzimy, że zaczyna nam to przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

Jak odróżnić incydentalne zapominanie od początków choroby Alzheimera? Jakie są pierwsze objawy choroby, które powinny zaniepokoić nas i bliskich? Na czym polega choroba Alzheimera i czym jest spowodowana?

 

ZOBACZ JUŻ TERAZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „SREBRNE KATOWICE„!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Walka z koronawirusem to kolejne zadanie dla samorządów? Odpowiedź w LOŻY PREZYDENTÓW

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

Marlena Borczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button