KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Przypominamy o sklepie socjalnym w Katowicach

W najnowszym odcinku programu „Srebrne Katowice” przypominamy o uruchomionym w ubiegłym roku sklepie socjalnym w Katowicach na oś. Tysiąclecia. Ceny produktów w tym sklepie nie przekraczają 50 proc. wartości rynkowej, a w sąsiadującej z nim kafejce można będzie skorzystać z pomocy wolontariuszy i terapeutów. Szykują się tutaj również spotkania dla seniorów.

 

Aktualnie sklep socjalny „Spichlerz” jest otwarty od 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku. Ponadto zakupy tam można zrobić także w każdą sobotę.

Czym jest Akademia Pasji Seniora?

Akademia Pasji Seniora to nowy projekt, który ruszył w połowie maja. Realizowany jest przez Fundację Komunikacji Międzykulturowej The Link. Na razie zajęcia odbywają się on-line, ale chętnych do uczestniczenia w nich nie brakuje

Seniorze, jeszcze się nie spisałeś? Przyjdź do Urzędu Miasta w Katowicach w najbliższą sobotę.

Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny. Obowiązkową metodą jest samo spis internetowy. Jeżeli ktoś nie może tego zrobić we własnym zakresie, to na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie można go wykonać. W Katowicach dwa ogólnodostępne stanowiska komputerowe znajdują się w budynku Urzędu Miasta przy Rynku 1. W najbliższą sobotę 19 czerwca takich stanowisk będzie więcej – wszystko z myślą o seniorach.

Nauka języka angielskiego

Jak powiedzieć po angielsku, do czego używamy konkretnych sprzętów? Jak nazwać również czynności, które wykonujemy przy użyciu  asortymentu AGD? Zapraszamy na cotygodniowe lekcje angielskiego. Wytrwałość i systematyczność w nauce jest najważniejsza.

Więcej informacji, porad, a także ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

FACEBOOK INSTAGRAM

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Jak działają kluby społecznościowe i kiedy rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close