KrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Szczepienia wyjazdowe dla seniorów

W najnowszym wydaniu „Srebrnych Katowic” przypominamy o szczepieniach wyjazdowych dla seniorów. Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej poradni. Tego rodzaju świadczenie medyczne jest dostępne dla tych osób, których stan zdrowia nie pozwala samodzielnie udać się do punktu szczepień.

 

Warto pamiętać, że gdy stan zdrowia jest na tyle stabilny, że jest możliwość przemieszczania się, to można skorzystać ze specjalnie wyznaczonego transportu. Koszt pokrywany jest wówczas ze środków publicznych/

Katedralny Klub Seniora

Od 5 lat w Katowicach działa katedralny klub seniora. Seniorom w organizacji zajęć pomagają wolontariusze zakonu maltańskiego.

Po prostu cieszymy się naszym towarzystwem. To rzeczywiście jest grupa osób senioralnych, które łakną towarzystwa osób podobnie myślących, w granicach tego samego wieku. Wspieramy się i przyjaźnimy – mówi Pani Irena, uczestniczka

Harcerska Biesiada Śląska

Krąg Terenowy Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego Czuwaj w Katowicach zorganizował harcerską Biesiadę Śląską. Na to spotkanie byli już instruktorzy harcerstwa czekali z niecierpliwością. To spotkanie miało się odbyć w ubiegłym roku z okazji Barbórki. Plany jednak pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Język angielski dla seniora

W najnowszym wydaniu „Srebrnych Katowic” przybliżymy seniorom, jak po angielsku opowiedzieć o problemach napotkanych podczas podróży. Podpowiemy, jak powiedzieć, że jest się chorym, ma się chorobę morską, a także chorobę lokomocyjną. Aby efekty nauki były widoczne, należy przyswajać wiedzę systematycznie.

Więcej informacji, porad, a także ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

FACEBOOK INSTAGRAM

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Letni relaks, czyli katowickie śniadania na trawie czekają!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad tysiąc ton niebezpiecznych odpadów wywieziono z mysłowickiej Brzezinki [WIDEO]

Oto największy odkryty aquapark w Polsce! Powstał w Energylandii [WIDEO]

Maturzyści polegli na matematyce. Co czwarty nie zdał egzaminu dojrzałości [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close