Region

Stabilizuje się sytuacja w woj.śląskim. Coraz więcej ozdrowieńców w śląskich kopalniach

W kopalniach dwóch spółek w województwie śląskim potwierdzono minionej doby dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem. Wzrosła liczba ozdrowieńców.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj – od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem 6128 górników.

W Polskiej Grupie Górniczej zakażonych jest ich obecnie 1853 osób. Najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (674, wzrost o 1), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (235, wzrost o 1), Bolesław Śmiały (89, wzrost o 3) i Bielszowice (71). 27 zakażeń potwierdzono w kopalni Ziemowit.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono do tej pory 3685 przypadków zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1591 osób, 1180 osób w Ruchu Zofiówka, 366 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 202 osoby w kopalni Budryk, 342 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywa 187 osób. Do dziś potwierdzono 911 przypadków wyzdrowienia.

Liczba ozdrowieńców wśród górników wzrosła w sobotę do 2781 osób. W należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek wyzdrowiało już 94 proc. zakażonych, w Polskiej Grupie Górniczej blisko 71 proc., a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – blisko 25 proc.

Źródło: JSW, PGG, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close