RegionSportWiadomość dnia

Stadion Polonii Bytom będzie budowany dłużej i drożej? Wyjaśniamy! [WIDEO]

Co ze stadionem Polonii Bytom i ze spółką Bytomski Sport? Owiane nutą tajemnicy są nie tylko prace rozbiórkowe na stadionie Polonii Bytom, ale także ruchy związane ze spółką Bytomski Sport.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Pod koniec miesiąca pojawiły się informacje, że firma S-Sport wypowiedziała umowę na modernizację stadionu. Rewelacje szybko zdementowano. Teraz pojawiły się jednak nowe informacje – spółka ma nowego prezesa i podpisała z wykonawcą robót aneks. W Urzędzie Miejskim potwierdzają to – ale jednocześnie uspokajają.

-Nowym prezesem od 29 października jest Zbigniew Cieńciała. Wiemy, że w aneksie na pewno nie zaszły zmiany polegające na zwiększeniu kwoty – ona nie została zwiększona, wiemy też, że nie zmienił się termin. Jedyna zmiana jaka została to budowa zaplecza socjalnego nie w kontenerach, tylko pod trybunami – mówi Dawid Wowra, rzecznik prasowy UM w Bytomiu.

Informacje te potwierdza dyrektor zarządzający firmy S-Sport, który ma zmodernizować stadion Polonii. –Prawdą jest, że podpisaliśmy aneks, ale te dwa następne stwierdzenia, że stadion będzie budowany dłużej jak i to, że będzie droższy nie są prawdziwe – mówi Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający S-Sport.

Pod koniec miesiąca pojawiły się informacje, że firma S-Sport wypowiedziała umowę na modernizację stadionu. Rewelacje szybko zdementowano
Pod koniec miesiąca pojawiły się informacje, że firma S-Sport wypowiedziała umowę na modernizację stadionu. Rewelacje szybko zdementowano

Po odpowiedź na pytanie skąd nagła zmiana prezesa, w Urzędzie Miejskim odesłano nas do Bytomskiego Sportu. Z nowym prezesem nie udało nam się porozmawiać. Krzysztof Bochnia, były już prezes poinformował nas, że on sam poprosił o rozwiązanie kontraktu i stało się to 24 października. Więcej o sprawie mówić nie chciał.

Mariusz Wołosz, który wkrótce obejmie fotel prezydenta sytuacje komentuje krótko. -To pokazuje, że to o czym mówiliśmy w kampanii i przed kampanią jest prawdziwe. Myślę, że nie ma tan dobrych intencji, że jest problem, że przepływy finansowe muszą zostać zbadane a takie ruchy, które są przed ewentualnie objęciem funkcji przez nowego prezydenta pokazują, że w mojej ocenie jest to nadużycie władzy w wykonaniu obecnych włodarzy – mówi Mariusz Wołosz, prezydent – elekt Bytomia.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w szpitalu w Pyskowicach. Matka umarła chwilę po śmierci dziecka!


Jak będzie wyglądała modernizacja stadionu Polonii Bytom po objęciu rządów przez Wołosza? Ten podkreśla, że najpierw chce się zapoznać z dokumentacją i umowami a dopiero po tym zadeklaruje co dalej…
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close