Region

Straż Miejska w Katowicach: pokazujcie nam, gdzie mieszkańcy źle parkują

Internetową mapę, na której można zaznaczać miejsca najczęstszych przypadków nieprawidłowego parkowania, udostępniło Miasto Katowic. To część akcji na rzecz właściwego parkowania w mieście, obejmującej edukowanie, karanie opornych i rewitalizację 22 rozjeżdżonych zieleńców prowadzonej przez straż miejską i policję.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Straż Miejska z Katowic apeluje do mieszkańców, aby ci wskazywali, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

Akcję „Wyzwanie: parkowanie!” katowicki magistrat rozpoczął pod koniec kwietnia br. W jej ramach do 9 maja kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach lub blokujący ruch w śródmieściu i sąsiedniej dzielnicy Koszutka mogli liczyć na ulotkę informacyjną przypominającą mandat.

4 maja została uruchomiona mapa na stronie wyzwanieparkowanie.katowice.eu, na której można oznaczać miejsca, w których problemy z nieprawidłowym parkowaniem występują najczęściej. Autorzy dołączonych do zgłoszeń zdjęć, przedstawiających najbardziej jaskrawe przykłady „miszczów parkowania”, zostaną nagrodzeni miejskimi gadżetami. Wyzwanie: Parkowanie! | Strona główna (katowice.eu.)

Mieszkańcy mogą też zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie w każdej z 22 dzielnic zostanie wybrane jedno miejsce, które zostanie zrewitalizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby utrudnić wjazd samochodów.

Po upominaniu czas na mandaty i blokady

Od 10 maja straż miejska nakłada mandaty i blokady na koła; akcja została rozszerzona o inne dzielnice Katowic. Władze miasta zapowiedziały ponadto wystosowanie zaproszeń do rad dzielnic, by ich członkowie mogli umówić się ze strażnikami miejskimi na spacery po dzielnicach – ich efektem mają być mapy miejsc, w których najczęściej łamane są przepisy związane z parkowaniem.

Źródło: Straż Miejska Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Więcej osób w komunikacji miejskiej, maseczki na powietrzu nieobowiązkowe. Dalsze luzowanie obostrzeń od 15 maja

Samolot wylądował na autostradzie A1! Awionetka lądowała w Częstochowie [ZDJĘCIA]

Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close