AlarmRegion

Strażakom z Rudy Śląskiej potrzebna jest pomoc i nowy budynek! [WIDEO]

Tym razem to nie straż pożarna niesie pomoc, ale sama jej potrzebuje. Strażacy ochotnicy z Rudy Śląskiej rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na wykupienie siedziby, w której stacjonują. Potrzebują ponad 0,5 mln zł. Pieniądze zbierają przez portal internetowy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


– Siedziba, w której tutaj obecnie stacjonujemy, jest siedzibą, która niestety została sprzedana przez obecnego właściciela – Konsorcjum Ochrony Kopalń. A my chcielibyśmy albo nabyć tę siedzibę, ewentualnie będziemy potrzebować nowej siedziby, ponieważ nie mamy gdzie garażować pojazdów – mówi Adrian Thomas, prezes OSP Ruda Śląska.

 

Ale nie tylko o pojazdy chodzi, a również o istnienie całej jednostki, która nie tylko gasi pożary i pomaga przy wypadkach samochodowych. Obecnie OSP w Rudzie Śląskiej zrzesza około 50-ciu osób.

– Udzielamy się również dla naszych mieszkańców w postaci zabezpieczania imprez masowych. Jeździmy też do szkół, przedszkoli propagować pierwszą pomoc. Uczyć dzieci pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych – mówi Marcin Podlewski, naczelnik OSP Ruda Śląska.

 

Strażakom z Rudy Śląskiej potrzebna jest pomoc i nowy budynek!
Strażakom z Rudy Śląskiej potrzebna jest pomoc i nowy budynek!

Do tej pory Ochotniczej Straży Pożarnej pomagało miasto, które wynajmowało budynek i go opłacało. Teraz Ruda Śląska będzie mogła skorzystać z prawa pierwokupu, ale na razie nie ma na to pieniędzy. Jest jednak światełko w tunelu.

– Pojawiły się pewne okoliczności, które mogą spowodować, że uda nam się ten problem rozwiązać. Proszę wybaczyć, ale na tę chwilę nie mogę mówić o tych okolicznościach, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni. Dzięki wsparciu zewnętrznemu będziemy być może w stanie z prawa tego pierwokupu skorzystaćmówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

 

Strażacy na razie zebrali około 6-ciu tys. zł. Można ich wesprzeć poprzez zbiórkę na stronie pomagam.pl

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ukrainiec zmasakrowany w Żorach! Kto to zrobił? Policja szuka sprawców

Jedno z największych biur podróży ogłasza upadłość, a polscy turyści mają kłopoty!

Ferie zimowe 2020: Kiedy są ferie w 2020 roku? [TERMINY, WOJEWÓDZTWA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close