AlarmKrajRegion

Strzelanina w szkole! Wśród rannych jest 11-letnia uczennica!

To nie wydarzenia w USA, ale u nas!!! Strzelanina w szkole! Do szkoły wszedł były uczeń placówki, wyjął broń i zaczął strzelać, odpalił też dwa ładunki. Są ranni – wśród nich 11-letnia uczennica!

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Strzelanina miała miejsce w szkole w Brześciu Kujawskim. Jak informuje rmf24.pl – do szkoły nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim wszedł były uczeń tej placówki. Wyjął przedmiot, przypominający broń i zaczął strzelać. Napastnik odpalił także dwa ładunki – prawdopodobnie petardy.

Napastnik – jak wynika z relacji świadków, to 18-latek, były uczeń szkoły w Brześciu Kujawskim. Wszedł na teren szkoły prawdopodobnie z bronią i zaczął z niej strzelać. Kilkakrotnie strzelił w stronę woźnej, kobieta została ranna w brzuch. Ranna została także 11-latka. Uczennica szkoły nr 1 ma rany nogi i klatki piersiowej. Prawdopodobnie ucierpiała podczas eksplozji petardy.

Wiadomo, że rannym nie zagraża niebezpieczeństwo, ale na miejsce strzelaniny wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja wyjaśnia, z czego strzelał 18-latek, bo zdaniem mundurowych obrażenie nie są charakterystyczne dla typowej broni palnej.

Co z napastnikiem, który urządził strzelaninę w szkole? Został dość szybko obezwładniony przez jednego z pracowników placówki i przekazany przybyłej na miejsce policji. Jak wynika ze wstępnych informacji, 18-latek leczył się psychiatrycznie, miał też niedawno opuścić szpital psychiatryczny. Wszystko to teraz sprawdzają śledczy, którzy prowadzą sprawę strzelaniny.

O tym, że w szkole miała miejsce strzelanina poinformowała na swojej stronie internetowej także gmina Brześć Kujawski.

UWAGA, UWAGA – PILNA WIADOMOŚĆ!!!! Dostaliśmy informację, że w dniu dzisiejszym w SP nr 1 im. W.Łokietka w Brześciu Kujawskim w wyniku postrzelenia lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi. PROSIMY RODZICÓW O PILNY ODBIÓR DZIECI ZE SZKOŁY!!!!

W związku z wydarzeniami w SP nr 1 , informujemy, że pod numerem telefonu 533 609 701 została uruchomiona infolinia. Od godz. 12. 00 w Brzeskim Centrum Kultury udzielana jest pomoc psychologiczna dla dzieci i ich rodziców. Spotkania z psychologiem odbywać się będą w dniu dzisiejszym i jutrzejszym.

 

Na miejscu jest także wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności sprawy i motywów, którymi kierował się 18-latek

źródło: rmf24.pl/Gmina Brześć Kujawski
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close