AlarmRegionŚwiat

Światełko w tunelu? Większość polskich kierowców, którzy utknęli w UK bez koronawirusa!

Poprawia się sytuacja polskich kierowców, którzy od kilku dni czekają na wyjazd z Wielkiej Brytanii – informuje RMF RFM. Polscy truckersi czekają w brytyjskim Maston na wjazd do Francji.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Jak informuje dziennikarz RMF FM, Michał Dobrołowicz, udało się już udrożnić przejazd dla osób z negatywnymi wynikami testów na koronawirusa. Jak poinformowały polskie służby dyplomatyczne – zdecydowana większość polskich kierowców zbadana na obecność SarsCov-2 ma wynik testów negatywny. Do Wielkiej Brytanii, aby przyspieszyć robienie testów polskim kierowcom, wysłano z Polski grupę kilkudziesięciu lekarzy.

Sytuacja polskich kierowców ciężarówek, oczekujących od kilku dni na wyjazd do Francji stawała się już dramatyczna. Po tym, jak w Wielkiej Brytanii wykryto nowy szczep koronawirusa, Francja zaczęła żądać od wjeżdżających wyników testów na obecność koronawirusa. Korek ma zostać sukcesywnie rozładowany po tym, jak większości polskich kierowców testy wyszły negatywnie. Wg Katarzyny Szaran, szefowej biura prasowego polskiej ambasady w Londynie, koronawirusa testami wykryto jedynie u kilku spośród ponad trzech tysięcy kierowców, którzy przeszli szybkie testy.

Kierowcy przez cały czas byli od siebie odizolowani, więc ryzyko zakażenia było minimalne. Ci, u których wykryto koronawirusa, są kierowani ma kwarantannę do hoteli, a ich ciężarówki pozostają na parkingu do zdezynfekowania.

Testów służby jednak nie przerywają, bo na parking cały czas docierają kolejne TIRy. Wg polskich służb konsularnych, do końca tygodnia jednak większość polskich kierowców powinna być w Polsce. Pierwsi którzy byli na początku tworzącej się od kilku dni kolejki są już w Polsce.

Wg BBC już ok 700 ciężarówek zostało już odprawionych do przejazdu Kanały La Manche. Na wyjazd z Wielkiej Brytanii wciąż czeka około 5000.

źródło: BBC/RMF Fm
autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close