RegionŚwiatWiadomość dnia

Światowe Forum Miejskie w Katowicach za dwa lata, ale już trwają przygotowania

Co prawda Światowe Forum Miejskie odbędzie się za dwa lata, ale przygotowania już się rozpoczęły. Poinformowano o tym dzisiaj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Światowe Forum Miejskie to najważniejsza i największa impreza na świecie poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich. Tym razem odbędzie się ono w Katowicach.

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-To ogromna promocja, bo to pierwsze tego rodzaju forum w Europie środkowo-wschodniej, więc myślę że ten aspekt promocyjny jest nieoceniony w tym zakresie. Ale też chcemy pokazać nasze dobre rozwiązania, chcemy te rozwiązania przekazywać też innym państwom, po to żeby można było z nich skorzystać, bo wiemy, że one zadziałały, że one funkcjonują i przynoszą odpowiednie korzyści dla mieszkańców i dla społeczeństwa. Ale to też wymiana doświadczeń pomiędzy tymi osobami, które na forum się pojawią mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

A będą to znawcy tematu – naukowcy, politycy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wydarzenie odbywa się co dwa lata i gromadzi około 20-u tysięcy uczestników z całego świata.

 

-Na pewno będziemy chcieli pokazać wszystko co nam wyszło, ale oczywiście musimy też mówić o tych sprawach które nie do końca są załatwione i nie do końca nam też wyszły, bo to jest taka platforma wymiany poglądów i doświadczeń, gdzie można skorzystać z różnych porad, można skorzystać z różnych propozycji wspólnych realizacji niejednokrotnie i myślę, że wszystko musimy pokazywać nie zasłaniając się tylko pięknym Katowic, które w ostatnich latach zafunkcjonowało, czyli tylko Strefą Kultury czy centrum miasta czy terenami zielonymi, które dzisiaj są magnesem dla mieszkańców i gości, którzy przybywają do Katowic – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Światowe Forum Miejskie w Katowicach promuje kampania, prezentująca 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w Agendzie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: jest decyzja w sprawie aresztu dla matki chłopca z poderżniętym gardłem!

Komunikat policji: Tragiczny finał poszukiwań 87-letniego mieszkańca Częstochowy [WIDEO]

Bytom: Sprawdzali budynek szkoły. To, co odkryli zaskoczyło wszystkich! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close