Region

Światowy Dzień bez Samochodu. W Rybniku komunikacją miejską pojedziecie dziś za darmo!

Rybnik kolejny raz włącza się w obchody Światowego Dnia bez Samochodu, który w tym roku przypada we wtorek, 22 września. Miasto promuje w ten sposób zrównoważony transport.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Światowy Dzień bez Samochodu to finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT – 16-22września). W tym roku myślą przewodnią akcji jest „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. To okazja do refleksji na temat tego, w jaki sposób poruszamy się, a celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych, tj. wyboru bardziej ekologicznych niż samochód środków transportu – np. roweru czy komunikacji miejskiej.

Z okazji Światowego Dnia bez Samochodu (22 września) w Rybniku komunikacja miejska na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego będzie bezpłatna dla kierowców, którzy pozostawią samochody i wsiądą do autobusu. Bezpłatny przejazd dla kierowców odbywa się na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz zawierającego zdjęcie dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkudziesięciu górników nie wyjechało na powierzchnię! Rozpoczął się strajk w kopalaniach!

Nareszcie! Nowa, wybudowana droga DK 94 pod wiaduktem już otwarta [WIDEO]

Nowy stadion za kilkadziesiąt milionów złotych powstanie w Katowicach [WIDEO]

 

źr. UM Rybnik

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close