Region

Wyzywał w internecie prezydenta Andrzeja Dudę. Grożą mu 3 lata więzienia

Jeden z mieszkańców województwa śląskiego stanie przed sądem za wyzywanie w internecie prezydenta Andrzeja Dudy. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Mężczyzna licząc na anonimowość w jednym z portali społecznościowych umieścił wpis, w którym kilkukrotnie obraził prezydenta RP. – Internauta nie przebierał w słowach, publicznie kierował obelgi i wulgarne słowa w stosunku do głowy państwa. Jego wypowiedź nie miała nic wspólnego z kulturalnym wyrażeniem swojej opinii i naruszała obowiązujące przepisy – informuje Śląska Policja.

Na jego wpis trafili śledczy z biura do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, którzy poinformowali o tym fakcie Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Funkcjonariusze ze Śląska namierzyli mężczyznę, okazało się, że jest to 39-latek z powiatu rybnickiego.

Mężczyzna za publiczne obrażanie głowy państwa usłyszał prokuratorski zarzut. Zgodnie z art. 135. § 2. Kodeksu Karnego, „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkudziesięciu górników nie wyjechało na powierzchnię! Rozpoczął się strajk w kopalaniach!

Nareszcie! Nowa, wybudowana droga DK 94 pod wiaduktem już otwarta [WIDEO]

Nowy stadion za kilkadziesiąt milionów złotych powstanie w Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close