RegionWiadomość dnia

Świętochłowice: Będzie referendum o odwołanie prezydenta Begera? Trwa zbieranie podpisów

Wyścig z czasem w Świętochłowicach trwa. Grupa mieszkanek, które chcą poprzez referendum odwołać Daniela Begera z funkcji prezydenta miasta intensywnie zbiera podpisy popierające inicjatywę.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Dzisiaj właśnie otrzymaliśmy tą informację od prezydenta miasta, gdzie pokazał nam liczbę mieszkańców uprawionych do głosowania – jest to ponad 37 tysięcy, z tego musimy zebrać około 3 700 podpisów, czyli te 10%. na dzień dzisiejszy mamy ponad tysiąc podpisów, kilkadziesiąt osób je zbiera. Jest to grupa mieszkańców, miejmy na to wzgląd, także wydaje mi się że w dobrym kierunku idziemy – mówi Beata Łukasiak, pełnomocnik grupy referendalnej w Świętochłowicach.

 

Przypomnijmy, że inicjatorzy referendum zarzucają Danielowi Begerowi kolesiostwo, niekompetencję, nieudolność w zarządzaniu finansami miasta, zwolnienia pracowników i ich mobingowanie czy publiczne mówienie o potencjalnym bankructwie miasta, która miało źle wpłynąć na wizerunek Świętochłowic. Daniel Beger przypomina, że panuje demokracja i każdy ma prawo oceniać jego działania. Podkreśla też że od początku swojej prezydentury dąży do stabilizacji finansów. Na swoim profilu na facebooku stara się rozprawić z każdym z zarzutów inicjatorów referendum.

 

-To nie o to chodzi, że ja chcę wykorzystywać media czy facebooka do wyjaśniania tych kwestii. Robię to dlatego, że panie nie wyrażają inicjatywy do tego żeby się spotkać ze mną i porozmawiać, a skoro to jest jedyny kanał komunikacyjny za pomocą którego mogę do nich dotrzeć z wyjaśnieniami i obalić ich zarzuty to zrobię to w stosunku do każdego zarzutu, który wtedy – 17 stycznia się pojawił – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Na zebranie podpisów grupa referendalna ma 60 dni od dnia złożenia powiadomienia o zamiarze podjęcia inicjatywy referendalnej.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ktoś porywa dzieci w Gliwicach? Policja wydała komunikat

Koronawirus w województwie śląskim: Jak rozpoznać groźną chorobę? [WIDEO]

Tragedia w Tychach! Mężczyzna wyskoczył z okna Urzędu Miast

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close