AlarmRegionWiadomość dnia

Świętochłowice: Policja obawia się rozróby? Jest apel o spokój na Marszu ku Pamięci Łukasza Porwolika

W środę, 21 sierpnia w Świętochłowicach odbędzie się Marsz ku Pamięci Łukasza Porwolika. Był uważany za zaginionego od 3 sierpnia, kiedy urwał się z nim kontakt po tym, jak sprzedał samochód. Okazało się że mężczyzna został zamordowany, a jego spalone zwłoki odnaleziono w woj.opolskim. Dzisiaj w Świętochłowicach marsz ma uczcić jego pamięć. Policja ale także władze miasta apelują o spokój podczas marszu.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Treść apelu:

Świętochłowicka Policja apeluje o spokój i rozwagę w związku z gromadzeniem się osób w rejonie ulicy Górnej w dzielnicy Chropaczów, po zatrzymaniu kilka dni temu trzech osób mających związek z dokonaniem zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa. Policja prosi o zachowanie spokoju i rozwagi.

Prosimy o zachowanie spokoju, o rozsądek oraz szacunek dla zmarłego. Apelujemy o to, aby emocje nie spowodowały, że ta tragiczna sytuacja stanie się powodem do zakłócania porządku oraz naruszenia poczucia bezpieczeństwa pozostałych mieszkańców Chropaczowa.

Licząc na Państwa zrozumienie, przypominamy, że Policja zatrzymała domniemanych sprawców. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Śledztwo prowadzi Prokura Rejonowa w Chorzowie. Czynności w sprawie trwają.

Przypominamy również, że rodzina jednego z zatrzymanych tj. 40-letniego mieszkańca Świętochłowic nie odpowiada za jego czyny, dlatego ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców wspomnianej dzielnicy, a w szczególnie na dobro najmłodszych mieszkańców miasta jeszcze raz apelujemy o rozsądek osób grupujących się w rejonie ulicy Górnej, zważywszy na przepisy prawa zgodne z Ustawą z dnia 24 lipca 2015 roku „Prawo o zgromadzeniach”. Apelujemy o zachowanie spokoju i nienawoływanie do agresji oraz nieużywanie głośno słów nieprzyzwoitych, co może wyczerpywać znamiona przestępstw lub wykroczeń. Pamiętajmy, że takie zachowanie wpływa również negatywnie na wizerunek miasta.

Przyjdą tysiące ludzi? Wielki Marsz ku Pamięci Łukasza Porwolika przejdzie przez Świętochłowice!

Także Daniel Beger, prezydent Świętochłowic zwrócił się z apelem do uczestników dzisiejszego marszu o zachowanie spokoju i takie właśnie, wyważone czczenie pamięci Łukasza Porwolika:

 

Szanowni Państwo
Do tej pory nie zabierałem głosu w głośnej sprawie tragicznej śmierci w dzielnicy Chropaczów ze względu na jej skomplikowane tło i dobro śledztwa.

Składam wyrazy współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom zamordowanego. Rozumiem ich żal i ból, jednak w pamięci muszę mieć również bezpieczeństwo rodziny domniemanych sprawców i wszystkich mieszkańców.
Pamiętajmy, że jeszcze nic nie jest absolutnie pewne, a emocje, choć nieuniknione, nie są dobrym doradcą. Skutki niektórych działań podejmowanych na ich bazie mogą być tragiczne. Zwłaszcza, jeśli oparte są o jednostronny przekaz medialny, nakierunkowany na ich podsycanie.

Tym bardziej podkreślam wagę apelu policji oraz zwracam się do wszystkich mieszkańców z wielką prośbą o spokój i przestrzeganie prawa w każdych działaniach podejmowanych w tej sprawie.
Niech wyrazem pamięci będzie zaduma i modlitwa. Nie dopuśćmy do tego, aby ta tragedia pociągnęła za sobą wydarzenia, których nie da się odwrócić. Pozwólmy działać odpowiednim organom, których zadaniem jest dojście do prawdy i wymierzenie sprawiedliwości.

 

Marsz ku Pamięci Łukasza Porwolika ma przejść przez Świętochłowice w środę, 21 sierpnia. Uczestnicy marszu przejdą z placu generała Zawadzkiego ulicą Łagiewnicą, następnie Górną aż do budynku przy ulicy Górnej 21. Marsz rozpocznie się o godzinie 20.00 z placu generała Aleksandra Zawadzkiego w dzielnicy Chropaczów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

 

Przypomnijmy, że policja zatrzymała trzy osoby podejrzewane o zabójstwo 35-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa poprzez oddanie strzałów z broni palnej w głowę, zacierania śladów zbrodni i zbezczeszczania zwłok poprzez ich spalenie oraz kradzieży samochodu. Natomiast 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty pomocy podejrzanym w zacieraniu śladów popełnienia zbrodni, posiadania granatu ręcznego oraz posiadania amfetaminy. Wszyscy trafili do aresztu.

autor: Wojtek Żegolewski
źródło: UM Świętochłowice/Daniel Beger Facebook
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close