AlarmRegionWiadomość dnia

Świętochłowice: W liceum będą się uczyć chińskiego!

Świętochłowice patrzą na wschód. I to daleki. W poniedziałek, 15 lutego podpisano list intencyjny w sprawie współpracy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i ZSO nr 1 w Świętochłowicach. Celem projektu jest poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły, dążenie do zapewnienia wysokiego poziomu nauczania realizowanego w nowatorskich i aktywizujących uczniów formach, unowocześnienie procesu kształcenia poprzez stymulowanie rozwoju intelektualnego i zdolności poznawczych młodzieży.

 

-Stworzenie klasy Uniwersytetu Śląskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 jest jednym z elementów programu miejskiego „Tu jest moje miejsce”. Jego zadaniem jest zapobieganie odpływowi gimnazjalistów do szkół ponadgimnazjalnych w ościennych miastach. Utworzenie klasy z językiem chińskim pomoże odwrócić ten trend – podkreśla prezydent Dawid Kostempski.

 

Klasa Uniwersytetu Śląskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach ruszy we wrześniu 2016 roku. Licealiści będą uczyć się trzech języków – niemieckiego, angielskiego i chińskiego. Projekt ten wspiera partner Świętochłowic – miasto Tai'an w Chinanch. W programie klasy pierwszej przewidziano dwie godziny lekcyjne języka chińskiego tygodniowo,  w kolejnych latach będą to trzy godziny w tygodniu. Oprócz języka młodzież pozna też kulturę  i zwyczaje panujące w Chinach. Lekcje prowadzić będzie mgr. Katarzyna Bańka, wykładowca akademicki języka chińskiego. Takie przygotowanie pozwoli na kontynuację nauki w Uniwersytecie Śląskim na kierunku filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową języka chińskiego.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close