RegionWiadomość dnia

Sympozjum odbędzie się w internecie, a msza inauguracyjna normalnie

„Demokracja autentyczna czy totalitarna” – pod takim hasłem ma się odbywać XIX Sympozjum Tarnogórskie. Organizatorzy zakładali prowadzenie dyskusji, debat i prelekcji w magistracie oraz Tarnogórskim Centrum Kultury. Pandemia i nowe obostrzenia plany pokrzyżowały. Z zaplanowanych wydarzeń normalnie odbędzie msza inauguracyjna w kościele  św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Plany organizatorów pokrzyżował dynamicznie rosnący wskaźnik zachorowań na COVID-19 i związane z tym faktem obostrzenia. Wykłady i wszystko co związane z XIX Sympozjum Tarnogórskim, miały się odbywa w magistracie oraz Tarnogórskim Centrum Kultury w najbliższą sobotę oraz poniedziałek. Całość merytoryczna jest przeniesiona do sieci –  Wśród prelegentów są: ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Piotr Jaroszyński, ks. prof. Jerzy Szymik, prof. Jacek Bartyzel, prof. Grzegorz Kucharczyk, Jerzy Kwaśniewski, dr Maciej Korkuć. czytamy na łamach www.gwarek.com.pl. 

Bez zmian pozostaje przeprowadzenie mszy św. inaugurującej w intencji ojczyzny, która ma zostać odprawiona o 8:30, 24 października w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszę dla wiernych i uczestników sympozjum poprowadzi ordynariusz gliwicki.

źródło: gwarek.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Korki przed izbami przyjęć, dezorganizacja i przeciążone placówki. Dramatyczna sytuacja w powiatach bielskim i cieszyńskim [WIDEO]

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przeprowadzania aborcji w Polsce

Szpitale prywatne włączają się do walki z Covid-19. Przybędzie ponad 1000 łóżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close