Region

Szczepienia przeciwko Covid-19 w Gliwicach. Jak przebiegają?

18 stycznia ruszą telefoniczne infolinie dotyczące szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim nr 4. Pod numerami telefonów 508-801- 692 oraz 508-801-524 będą dyżurować konsultanci, którzy udzielą niezbędnych informacji dotyczących rejestracji do populacyjnego programu szczepień, pomogą seniorom oraz ich bliskim w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. To nie jedyna ważna wiadomość płynąca z „4”.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do końca stycznia w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, pełniącym funkcję szpitala węzłowego, planowane jest zakończenie procesu szczepienia przeciw COVID-19 wszystkich osób z grupy zerowej (personel medyczny i niemedyczny podmiotów leczniczych), które zadeklarowały chęć przystąpienia do programu właśnie w gliwickiej lecznicy. – To bardzo ważny moment, biorąc pod uwagę fakt, że korzystając z programu szczepień, chronimy nie tylko siebie, naszych bliskich, ale – co niezmiernie ważne – naszych pacjentów wymagających np. skomplikowanych zabiegów operacyjnych czy walczących z chorobą nowotworową – tłumaczy dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4.

1530 dawek szczepionki przeciw COVID-19 dla grupy zerowej ma trafić do „4” tuż po 18 stycznia. – Do tej pory z grupy zerowej zaszczepiono w placówce 1700 osób, finalnie – pod koniec miesiąca – będą to już wszyscy, którzy wyrazili taką wolę: lekarze, pielęgniarki, pozostały personel medyczny, pracownicy aptek, laboratoriów, pracownicy techniczni i administracyjni. Chodzi o ponad 3 tysiące osób. To bardzo duże wyzwanie organizacyjne, któremu musieliśmy sprostać – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close