Region

Sznupek zaprasza na „Zlotek Maskotek”. Ten już 18 lipca na chorzowskim rynku

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca na chorzowskim rynku odbędzie się „Zlotek Maskotek”. Duże pluszaki swoją obecnością mają zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji. Na tak ważnym spotkaniu nie może oczywiście zabraknąć Sznupka – maskotki śląskich policjantów. Funkcjonariusze zapraszają rodziców z najmłodszymi do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Sezon wakacyjno-urlopowy w pełni. Niektórzy z nas wyjechali na zasłużony wypoczynek, inni odliczają dni do wyjazdu lub dopiero go planują. Niestety dla wielu zwierząt wyjazd właścicieli nie wiąże się z niczym przyjemnym. Niestety podczas wakacji dochodzi do licznych porzuceń zwierząt, najczęściej psów i kotów. Okrutni właściciele, chcąc pozbyć się „problemu” przed wyjazdem na wymarzone wakacje, przywiązują swojego psa lub kota do drzewa, nierzadko w miejscach odludnych, gdzie zwierzę ma małe szanse na odnalezienie przez przypadkowego przechodnia. Zdarzają się przypadki wywiezienia i wyrzucenia zwierzęcia z samochodu z dala od domu, czasem nawet już na trasie wakacyjnej podróży.

Aby zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji, mundurowi aktywnie włączają się w akcję zorganizowaną przez chorzowski magistrat. Już w najbliższą sobotę policjanci w towarzystwie policyjnej maskotki – Sznupka wezmą udział w Zlocie Maskotek na chorzowskim rynku.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close