Region

Dziś Dzień Śląskiej Flagi

Dzień Śląskiej Flagi obchodzony jest 15 lipca. W tym roku obchody mają wyjątkowy wydźwięk z uwagi na ważną rocznicę związaną z uchwaleniem Statutu Organicznego Województwa Śląskiego.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dzisiaj, 15 lipca 2020 roku obchodzona jest 100. rocznica uchwalenia przez Sejm II RP ustawy zawierającej Statut Organiczny Województwa Śląskiego. Był to ważny akt prawny, na podstawie którego województwo śląskie uzyskało autonomię. Na jego podstawie Śląsk posiadał własny parlament (Sejm Śląski) oraz własny skarb (Skarb Śląski), a jego autonomia była bardzo szeroka. Trzeba pamiętać o tej dacie. Historia Górnego Śląska nie jest prosta, więc tym bardziej trzeba przypominać o faktach z przeszłości. Niech ta piękna rocznica stanie się okazją mobilizującą do poznawania historii Górnego Śląska.

Kilka lat temu Europoseł (obecnie Senator) Marek Plura  zaproponował, aby corocznie dzień 15 lipca obchodzony był jako Dzień Śląskiej Flagi. Zgodnie z kilkuletnią tradycją na obiektach publicznych (w tym gmachu Urzędu Miasta Piekary Śląskie) wieszane są złoto-niebieskie “fany”. Nie inaczej jest w tym roku. Z okazji przypadającego dziś Dnia Śląskiej Flagi, zachęcamy piekarzan do wywieszania regionalnego symbolu i włączania się w obchody tego święta!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]

Jest ugoda w sprawie pumy Nubii! Puma zostaje w ZOO w Chorzowie!

6-latka z Będzina marzy, żeby normalnie chodzić. Mówi o sobie „grzeczność” i dzielnie walczy z bólem i chorobą! [WIDEO]

 

źr. UM Piekary Śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close