KrajRegionWiadomość dnia

Jest ugoda w sprawie pumy Nubii! Puma zostaje w ZOO w Chorzowie!

Jest ugoda w sprawie pumy Nubii. Puma Nubia nie trafi do poznańskiego ZOO . Jej właściciel, aby nie oddać kota pracownikom ZOO z Poznania – zdecydował się na ucieczkę ze i ukrywanie zwierzęciem. Oddał pumę po negocjacjach do ZOO w Chorzowie. Ugoda oznacza koniec wojny z dyrekcją poznańskiego ZOO, która ustąpiła. Tym samym puma Nubia pozostanie w Ślaskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wyrokiem sądu drapieżne zwierzę zostało uznane za własność Skarbu Państwa. Jej opiekun chce prosić Prezydenta RP o pomoc. Nubia od 6 lat mieszkała ze swoim właścicielem pod jednym dachem. Kupił ją w Czechach z legalnej hodowli. Jeździł z nią na warsztaty i udostępniał zwierzę w reklamach.

Sąd w Zawierciu zdecydował jednak, że nie wolno mu tego robić. Orzekł, że Nubia ma zamieszkać w poznańskim zoo. Stanek ukrył się z pumą w lesie. W niedzielę sam zgłosił się jednak na policję. Przedstawiono mu zarzuty przywłaszczenia drapieżnika – nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Pumę przyprowadził do zoo w Chorzowie. Nubia pozostanie tu na 30-dniowej kwarantannie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

100% głosów policzone. Słupek Dudy mniejszy, ale reelekcja niezagrożona [WIDEO] PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close